261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Písková filtrace Marimex ProStar 4

Písková filtrace Marimex ProStar 4

Průtok: 4 m3/hod
Příkon: 200 W
Písková náplň: 16 kg

Datum: 4.3.2014 20:51 Odpovědi: 450

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Radomír Kubala Datum:17.6.2023 18:14

Filtrace ProStar 4 chlorinator QS 200

Mám bazén 4,5m3 s filtrací ProStar 4. Mohu použít v sestavě chlorinator Intex QS 200 a bude vše fungovat k mé spokojenosti?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.6.2023 08:55

Re: Filtrace ProStar 4 chlorinator QS 200

Dobrý den, použít danou filtraci s chlorinátorem můžete. 

Autor:Schoř Datum:27.5.2023 10:54

Solinátor - filtrace

Dobrý den, máme nadzemní bazén 3,66 x 91 a solinátor Intex QS 200, a odešel nám motor staré filtrace. Doporučili byste nám vhodnou filtraci když u solinátoru udávají průtok Max 3785 L/h? Chtěl jsem původně radši silnější filtraci s cca 6000L/h ale došlo mi, že byl to pro správnou funkci solinátoru asi nebylo vhodné. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.5.2023 09:41

Re: Solinátor - filtrace

Dobrý den, můžete koupit např. https://www.marimex.cz/piskova-filtrace-prostar-3/ a tok vody zredukovat pomocí redukčního ventilu: https://www.marimex.cz/kulovy-ventil-k-solarnimu-ohrevu/

Autor:Renáta Hermanová Datum:24.5.2023 14:24

Vhodnost solinatoru

Dobrý den,
mám od Vás filtraci pískovou Prostar4 a chtěla bych k ní přidat solinator, prosím který je vhodný? Bojím se at neobjednám špatně.
S pozdravem Hermanová
Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.5.2023 11:34

Re: Vhodnost solinatoru

Dobrý den, použít můžete např. tento solinátor: https://www.marimex.cz/chlorinator-solinator-s-e-c-o/

Autor:Jaroslav Hrebik Datum:22.5.2023 16:06

Vytlak

Jaky ma filtrace vytlak, tzn utahne za sebou napr uv lampu a solarni ohrev?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.5.2023 08:25

Re: Vytlak

Dobrý den, filtrace utáhne jak UV lampu, tak i solární ohřev.

Autor:Dan Datum:9.5.2023 20:33

Černá gumová zátka na odpadní potrubí navrchu filtrace

Dobrý den, praskla mi černá gumová zátka na odpadní potrubí navrchu filtrace. Je možné jí zakoupit samostatně? Děkuji Dan
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.5.2023 08:35

Re: Černá gumová zátka na odpadní potrubí navrchu filtrace

Dobrý den, na odpadním potrubí by žádná zátka být neměla. Máte opravdu Prostar 4 ? https://www.marimex.cz/piskova-filtrace-prostar-4/

Autor:Jiri Simara Datum:2.5.2023 21:32

Florida

Dobry den, je filtrace vhodna pro bazen Florida? Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.5.2023 08:01

Re: Florida

Dobrý den, ano filtrace je pro daný bazén vhodná.

Autor:Petr Datum:16.3.2023 13:35

hlučnost

Dobrý den, jaká je hlučnost v dB u této filtrace.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.3.2023 20:31

Re: hlučnost

Dobrý den, výrobce bohužel hlučnost filtrace neuvádí.

Autor:Bohumil Dušek Datum:2.12.2022 10:51

Otázka

Dobrý den je čerpadlo součástí balení
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.12.2022 11:02

Re: Otázka

Dobrý den, ano čerpadlo je součástí balení.

Autor:Robert Kahuda Datum:2.9.2022 23:21

Netěsnost pod šesticestným ventilem

Dobrý den, pod šesticestným ventilem na víku prolíná voda. Jak mohu závadu sám odstranit?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:5.9.2022 08:39

Re: Netěsnost pod šesticestným ventilem

Dobrý den, ve spodní části víka jsou šrouby, které se povolí a dostanete se k šesticestnému ventilu. Podle poškození potom budete zřejmě potřebovat https://www.marimex.cz/rozdelovac-s-tesnenim-vika-filtrace-prostar-4-6/

Autor:Jiří Stiburek Datum:16.8.2022 12:55

vysávání

Dobrý den .Po použití vločkovače a jeho následné vysávání se mi vrací zakalená voda zpět do bazénu.v čem může být problém.Zapojení je v pořádku

Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.8.2022 15:39

Re: vysávání

Dobrý den, problém je v tom, že je kal velmi jemný a písek ho nezachytí. Doporučujeme vysávat tento kal přímo do odpadní hadice při funkci "Odpad" na filtraci.

Autor:Zdeněk Přeček Datum:15.8.2022 17:41

Plastova vicka ve viku prostar 4

Proc mi praskaji plastove vicka. Letos uz podruhe. Poprve mi vyteklo pul bazenu. Dovedefe mi to vysvetlit ?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.8.2022 08:12

Re: Plastova vicka ve viku prostar 4

Dobrý den, zřejmě máte poškozená těsnění těchto víček, případně je víčko prasklé. Bohužel takto na dálku problém nemůžeme přesně diagnostikovat. Děkujeme za pochopení.

Autor:Kristýna Datum:29.7.2022 13:17

Voda v tlakoměru

Dobrý den, filtraci používáme od nákupu měsíc. Včera jsem si všimla, že v tlakoměru je voda a celý je i zarosený vodou. Co je závadou? Je nutné vyměnit tlakoměr? Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.7.2022 14:46

Re: Voda v tlakoměru

Dobrý den, zpravidla se nemusí jednat o závadu, ale pouze o kondenzaci vlhkosti pod víčkem manometru.

Autor:Drahomír Skřivánek Datum:29.7.2022 09:58

filtrace Marimex Prostar 4

Dobrý den.Na motoru k filtraci je cedulka že se to má mazat nevím jak a jak často.Děkuji za odpověd

Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.7.2022 11:12

Re: filtrace Marimex Prostar 4

Dobrý den, nemáme informaci o tom, že by tam tato cedulka byla. Filtrace mazat potřeba není.

Autor:Karel Kučera Datum:18.7.2022 08:19

Malý tlak

Dobrý den, máme pískovou filtraci prostar4 a jako by tam nebyl žádný tlak. Když si dáte ruku v bazénu na otvor, odkud se přefiltrovaná voda vrací zpátky do bazénu tak skoro necítíte nějaký tlak vody. Odpojili jsme i výstupní hadici od bazénu, abychom viděli jak moc voda teče a voda teče, ale žádný gejzír vody to není. Když to porovnám s jinými filtracemi co mají známý, tak oni mají vyloženě proud vody a u nás to je potůček. Tak bych se chtěl zeptat, jestli to tak má být a nebo s filtrací něco je? Ikdyž filtrace běží několik hodin denně tak nám bazén nejdříve zezelenal (ikdyž jsme tam měli tablety), pak byla barva vody mléčná a teď už se to trochu čistí. Ale museli jsme tam dát hodně chemie. A půjčit si na pár dní jiné čerpadlo.

Děkuji za odpověď.
Kučera
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.7.2022 22:50

Re: Malý tlak

Dobrý den, je nám líto, ale takto na dálku nemůžete zjistit, proč je ve filtraci nízký tlak. Pokud proudí voda a manometr se pobyhuje v zeleném poli, mělo by to být v pořádku. Případně zkuste prosím zkontrolovat, zda není ucpaný předfiltr u filtrace, ve skimmeru, nebo v průchodu stěnou. Případně zkontrolujte oběžné kolo u čerpadla.
Autor:Vladimír Krejčí Datum:3.7.2022 18:03

Solární ohřev

Dobrý den, utáhne tato filtrace solární ohřev slim 3000 společně se slim 360? Děkuji za odpověď.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.7.2022 08:51

Re: Solární ohřev

Dobrý den, doporučujeme mít zapojený pouze jeden solární ohřev. Zapojení dvou jsme netestovali a nevíme, zda by se ve filtraci nezvýšil tlak a nepoškodila se nádoba.

Autor:Marcela Ledlova Datum:2.7.2022 08:40

Filtrace ProStar 4

Dobrý den. Máme filtraci asi čtyři roky, nikdy sní nebyl žádný problém až letos. Na začátku se zapla a všechno běželo jak má a ejhle další den se jde filtrovat zapne se a voda vytéká z odpadní hadice.....a nejde stím vůbec nic udělat. Všechno se prohlídlo, zkontrolovalo a teče to pořád dál...

Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.7.2022 10:09

Re: Filtrace ProStar 4

Dobrý den, zřejmě je špatný rozdělovač. Můžeme nabídnout nové víko https://www.marimex.cz/viko-piskove-filtrace-prostar-4/ 

Autor:Petra Datum:26.6.2022 08:44

Náhradňí díl

Zdravím, chtěla bych se zeptat zda jde koupit náhradní guma či těsněni (pryž) pod regulaci uplně na vrchu filtrace. Máme to natočené na výplach a bohužel nejde přendat na filtrování ani nikam jinam jelikož ta guma se nám komplet překroutila a iž nezapadne do těch drážek. Nikde jsem nenašla jako náhradní díl. Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.6.2022 11:24

Re: Náhradňí díl

Dobrý den, je možné koupit rozdělovač s těsněním: https://www.marimex.cz/rozdelovac-s-tesnenim-vika-filtrace-prostar-4-6/

Autor:Ladislav Wenig Datum:25.6.2022 12:28

Písková filtrace Prostar4

Dobrý den kolik písku se dává do této filtrace? Dává se až po měrku Full?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.6.2022 10:45

Re: Písková filtrace Prostar4

Dobrý den,doporučujeme je používat.

Autor:Lenka Vojackova Datum:20.6.2022 11:49

Písková filtrace

Dobrý den děkuji za odpověď,a jaká je prosím u vás dotaci lhůta

Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.6.2022 12:03

Re: Písková filtrace

Dobrý den, písková filtrace je skladem, můžete si ji rovnou objednat. Dodáváme za 2-6 pracovních dnů.

Autor:Irena Štiberová Datum:17.6.2022 22:06

Filtrace

Dobrý den,mám bazén Orlando 3,66 ,chci zeptat jestli bude dostačující filtrace Prostár 4.Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.6.2022 09:51

Re: Filtrace

Dobrý den, pro daný bazén bude filtrace Prostar 4  vhodná.

Autor:Jitka Datum:14.6.2022 08:56

Funguje filtrace? Jak to zjistit?

Dobrý den, máme filtraci pros star 4, bazen Orlando 3,6m. Nedaří se nám zbavit se zelené kalné vody. Ph v pořádku, přidán chlor šok i následně vločkovač. Voda pořád zelená, zakalená. Tlak ve filtrace v zeleném rozmezí. Při výplachu teče čistá voda. Je možné že filtrace jen proudí, ale nefiltruje? Jak to poznám? Ve filtraci mám aquamar kuličky. Děkuji za odpověď.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.6.2022 09:57

Re: Funguje filtrace? Jak to zjistit?

Dobrý den, doporučujeme filtrovat 24 hodin, poté filtraci rozebrat a podívat se na kuličky. Pokud jsou špinavé, tak je vidět, že filtrace funguje. Pokud jsou čisté, tak je možná špatně páka filtrace. Je třeba ji nastavit na polohu "Filtrace". Můžete také vyzkoušet tyto tablety: https://www.marimex.cz/tableta-gelova-vlockovaci-2v1-marimex-sada-2ks/

Autor:Veronika Datum:23.5.2022 15:42

Filtrace

Dobrý den, filtrace může stát nonstop zapojená u bazénu , i v případě nepříznivého počasí? Nebo by měla být v něčem skrytá před deštěm? Děkuji za info

Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.5.2022 09:08

Re: Filtrace

Dobrý den, filtrace může stát venku, ale samozřejmě pro prodloužení životnosti ji doporučujeme chránit před vlivy počasí.

Autor:Petra Datum:17.5.2022 18:52

Piskovani filtrace

Dobrý den,zajímá mě údaj a to jaký má výtlak v bm tato piskova filtrace. Dekuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.5.2022 09:30

Re: Piskovani filtrace

Dobrý den, u pískové filtrace se neuvádí výtlak, ale průtok. Průtok je 4 m3/hod.

Autor:Matěj Severa Datum:16.5.2022 12:23

Náhradní díl

Dobrý den, mám čerpadlo Prostar 4(do roku 2014) a zadrhlo se. Rozebral jsem vše a vyčistil, ale bohužel po sundání chladícího větráčku jsem zjistil, že je okroužek pod větráčkem zpuchřelý, a že bude potřeba nový. Můžete mi prosím poslat odkaz, kde se dá okroužek zakoupit? Díky a přeji hezký den.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.5.2022 12:42

Re: Náhradní díl

Dobrý den, je nám líto, ale tento díl se samostatně neprodává. je třeba koupit celé čerpadlo: https://www.marimex.cz/nahradni-cerpadlo-motor/

Autor:Petr Datum:15.5.2022 18:02

Čerpadlo

Dobrý den, můžu k této filtraci použít starší čerpadlo s filtrem hrubých nečistot a vyšším výkonem 250W (namísto současných 200W)????

Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.5.2022 08:55

Re: Čerpadlo

Dobrý den, ano je to možné - pokud se jedná o čerpadlo ze starší filtrace Prostar 4.

Autor:Zdeněk Živčák Datum:1.5.2022 13:56

Dobrý den, prasklo mi průhledná nadoba na čerpadle. Dá se koupit jen jen tahle část nebo se musí koupit celá filtrace.

Můžu poslat i fotku jak mi napíšete

Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.5.2022 10:10

Re: Dobrý den, prasklo mi průhledná nadoba na čerpadle. Dá se koupit jen jen tahle část nebo se musí koupit celá filtrace.

Dobrý den, ano jde koupit nový kus: https://www.marimex.cz/pruhledne-vicko-hrubeho-predfiltru-stare/

Autor:Denisa Datum:25.4.2022 08:16

Filtrační kuličky

Dobrý den, dá se do této filtrace jako náplň použít i filtrační kuličky místo písku?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.4.2022 10:03

Re: Filtrační kuličky

Dobrý den, ano použití filtračních kuliček v této filtraci je možné.

Autor:Barbora Severová Datum:27.7.2021 14:01

Protékání vody z filtrace

Dobrý den,
prodělali jsme filtraci k bazénu a po jeho napuštění nám kape voda pod černým těsnícím kruhem. Filtraci jsme sestavili přesně podle návodu a už si nevime rady.

Díky za pomoc,

BS
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.7.2021 10:58

Re: Protékání vody z filtrace

Dobrý den, příčin může být několik - např. špatně umístěné nebo poškozené těsnění, špatně nainstalovaný černý stahovací kruh nebo prokapávání z jiné části filtrace. Při správné instalaci těsnění, do drážky filtrační nádoby a správné instalaci kruhu, který pravidelně obepíná nádobu, by k prokapávání nemělo docházet. Doporučujeme tedy ještě jednou zkontrolovat toto zapojení.

Autor:Svatoň Pavel Datum:15.7.2021 20:36

Vysavač - filtrace

Dobrý den , mám filtraci Prostar 4 , pravidelně písek proplachuje podle návodu , ale když připojím vysavač a vysávám nečistoty ze dna , do bazénu se mi vrací zakalená voda . Nevím zda mám vyměnit písek , nebo přikoupit něco k filtraci ?
Díky za odpověď Pavel Svatoň
Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.7.2021 08:17

Re: Vysavač - filtrace

Dobrý den, zřejmě jsou nečistoty tak jemné, že je filtrační písek nezachytí. Doporučujeme tedy vysávat do odpadu.

Autor:Tereza Datum:12.7.2021 19:52

Vysavač k filtraci pro Star 4

Dobrý den, prosím o doporučení vysavače k této filtraci? Ruční vysavač, který jsme pořídili prakticky nic nevysaje. Je připojen ke skimru a dole ve vysavaci není skoro žádný tah :( Děkuji za pomoc
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.7.2021 08:54

Re: Vysavač k filtraci pro Star 4

Dobrý den, pro tuto filtraci je vhodný vysavač https://www.marimex.cz/vysavac-star-vac/ , připojuje se na skimmer nebo průchodku stěnou bazénu, jako drtivá většina bazénových vysavačů.

Autor:Monika Datum:11.7.2021 15:25

Zelená voda

Dobrý den, po týdnu používání vaši filtrace máme bohužel zelenou vodu. Sypali jsme čistý pisek do filtrace,plovak s tabletou v bazéně pořád plave. Filtrace běží každý den několik hodin a i přesto ta voda je špatná. Dali jsme na doporučení od rodiny, mají stejnou filtraci a křišťálově čistou vodu. Bohužel už si nevíme rady čím by to mohlo být. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.7.2021 08:17

Re: Zelená voda

Dobrý den, odpověď na váš dotaz najdete v tomto článku: https://www.marimex.cz/poradna-bazenova-chemie-druhy-znecisteni-a-jejich-odstraneni/

Autor:Jakub Datum:30.6.2021 21:43

Filtrace prostar 4

Při zapnutí filtrace krásné běží poruchu čerpadlo Po chvíli začne v krátkých intervalech pískat přerušované, a to se zrychluje , a pák píská čerpadlo pořád bez intervalu, co to je a čím to je děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.7.2021 08:14

Re: Filtrace prostar 4

Dobrý den, bohužel takto na dálku nemůžeme určit příčinu pískání, je však možné, že je v čerpadle něco přidřeného. Doporučujeme filtraci zaslat na servis.

Autor:Kateřina Čapková Datum:27.6.2021 20:24

Připojení vysavače

Dobrý den pořídili jsme si filtraci Prostar4 . Funguje výborně jen se chci zeptat jak a kde se připojuje vysavač. Byla jsem při staré filtraci zvyklá připojit hadici do skimmeru s takovou tou zadkou přímo na vysávání ale to mi přestane filtrace nasávat.
O vysávání v návodu bohužel nic není.
Děkuji předem za odpověď Čapková
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.6.2021 09:51

Re: Připojení vysavače

Dobrý den, vysavač se nepřipojuje přímo k filtraci, ale pomocí redukcí buď ke skimmeru, nebo k průchodu stěnou bazénu. 

Autor:Hana Datum:26.6.2021 15:06

Černá obruč

Dobrý den, černá obruč nejde na víko absolutně nasadit, nepasuje tam. Těsnění je nasazené správně. Co máme dělat?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.6.2021 10:22

Re: Černá obruč

Dobrý den, nejdříve je nutné správně nasadit víko na nádobu. Poté se nasadí obruč a postupným stahováním se na nádobu upne. Je možné si pomoci gumovou paličkou, aby  obruč přesně sedla na víko filtrační nádoby i nádobu. Postupným doťukováním obruče a stahováním šroubu se obruč na víko i nádobu připevní. 

Autor:Petr Martynek Datum:16.6.2021 19:53

Nefunguje 6cestný ventil

Dobry den. Čerpadlo( motor) běží, ale není tlak. Při přepínání 6cestného ventilu se nic neděje. Jde opravit 6cestný ventil?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2021 13:40

Re: Nefunguje 6cestný ventil

Dobrý den, bohužel nevíme, proč vaše zapojení nefunguje a takto na dálku to bohužel nepoznáme. Co se týče ventilu, dá se vyměnit celé víko filtrace: https://www.marimex.cz/viko-piskove-filtrace-prostar-4/

Autor:Jiří Jánoš Datum:14.6.2021 19:53

Připojení k bazénu

Dobrý den, na bazénu máme pro připojení filtrace 2 kruhovité otvory, kde jeden je mírně výš a druhý níž (tj. žádný skimmer). Předpokládám na dolní otvor připojit nasávání z bazénu do filtrace ProStar 4 a na horní otvor potom tryku tj. hadici z filtrace. Je tak?
Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.6.2021 10:38

Re: Připojení k bazénu

Dobrý den, možné jsou oboje zapojení, ale většinou je nasávání  výše a zpětná tryska níže - aby voda lépe cirkulovala.

Autor:Kadlec Datum:3.6.2021 18:41

Předfiltr

Má filtrace prostar 4 předfiltr hrubých nečistot? Ta starší ho měla ale v novém provedení nevím. Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.6.2021 09:19

Re: Předfiltr

Dobrý den, tento model filtrace filtr hrubých nečistot nemá.

Autor:Dana Borská Karzel Datum:1.6.2021 20:15

Příslušenství

Dobrý den chci se zeptat jaké příslušenství lze připojit k filtraci.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.6.2021 09:11

Re: Příslušenství

Dobrý den, k filtraci můžete připojit např. solární ohřevy, UV lampu, solinátor, bazénový vysavač.

Autor:zacharias Datum:1.6.2021 14:24

piskova filtrace

doporucte prosim piskovou filtraci aby mohlo byt solarko na pergole 3 m vysoko
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.6.2021 15:05

Re: piskova filtrace

Dobrý den, doporučujeme, ale všechny součástí bazénu - filtrace, ohřev apod. byly na stejné úrovni. Solární ohřev na pergole v dané výšce mít nedoporučujeme.

Autor:Irena Mrázová Datum:16.5.2021 21:37

umístění filtrace

Dobrý den, je nutné umístit pískovou filtraci pod nějakou stříšku a chránit ji tak před deštěm? Je možné ji umístit na podklad z plastových desek? Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.5.2021 09:03

Re: umístění filtrace

Dobrý den, pokud ji umístíte pod stříšku, je to z hlediska výdrže samozřejmě lepší, ale není to nezbytně nutné. Na plastové podložky ji můžete dát.

Autor:Karel Datum:20.4.2021 17:32

Vodní sloupec

Do jaké výšky čerpadlo vytlačí vodu. Jde mi o to, jak vysoko můžu dát solární ohřev .Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:21.4.2021 08:38

Re: Vodní sloupec

Dobrý den, filtrace není tlaková. Doporučujeme umístit tak, aby ohřev byl na stejné úrovni, jako hladina vody.

Autor:Radek Žiška Datum:11.3.2021 17:31

Slaná voda

Hezký den,lze filtr použít v bazénu se slanou vodou?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.3.2021 13:12

Re: Slaná voda

Dobrý den, ano, filtraci je možné používat i pro bazény se slanou vodou. Pokud Vám půjde filtrace napojit, nevidíme v tom žádný problém.
Autor:Přemysl Vybíral Datum:20.2.2021 10:57

Písková filtrace ProStar 4

Dobrý den,je problém když použiji pískovou filtraci ProStar 4 na částečně zapuštěný bazén, kdy hadice budou těsně nad terénem? Díky
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.2.2021 10:19

Re: Písková filtrace ProStar 4

Dobrý den, filtrace by měla být umístěná níže, než je hladina vody v bazénu.
Autor:Sikorová Datum:1.2.2021 23:35

Průtok příkon

Dobrý den, máme filtraci Prostar 4 asi 8let, bez problémů. Loni se nám zkazila voda(porucha čas.spínače), byl to děs, filtrace to nakonec zvládla, i když jela asi 3 dny v kuse. Soused nás nahlodal, že filtrace je slabá (asi 3 roky nový bazén 20m3). My máme na štítku čerpadla Qmax=7m3/h a 250Watt, a Vy tady máte 4m3/h. Zajímalo by mě, kde je pravda? Máte akci ,tak chceme koupit novou filtraci Prostar 6, poznámka "výprodej", doufám, neznamená, že kdyby se něco porouchalo, tak nic neseženu? A hadice budou pasovat? Děkuji za odpověď a věřím, že Prostar 6 bude sloužit stejně dobře, pokud mi ji doporučíte.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.2.2021 07:55

Re: Průtok příkon

Dobrý den, údaj na čerpadle znamená průtok bez připojené filtrační nádoby s pískem. Po připojení filtrační nádoby klesne průtok na 4 m3/hod. Co se týká dostatečnosti, pokud máte bazén o objemu 23 m3, filtrace by měla jet min. 10 hodin denně, aby bazén přefiltrovala. Filtrace Prostar 4 i Prostar 6  jsou v prodeji dlouhodobě.

Autor:Ilona Datum:29.1.2021 12:22

Výkon filtrace

Dobrý den, je filtrace vhodná pro bazén o objemu 11 m³? Nebo by bylo vhodnější zvolit ProStar 6? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.2.2021 08:09

Re: Výkon filtrace

Dobrý den, ano filtrace je pro daný objem bazénu dostatečná.

Autor:Petr Datum:24.1.2021 15:47

Zeolit

dobrý den ,
je možné místo písku dát do filtrace ZEOLIT , který má větší účinnost
děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.1.2021 08:36

Re: Zeolit

Dobrý den, ano je to možné.

Autor:Petr Datum:20.1.2021 11:46

Písek

Dobrý den , chtěl bych se zeptat proč se mi při zapnuté filtraci objevuje písek v bazénu? Proplach jsem dělal několikrát a nepomohlo to. Tak jsem vyměnil i spodní síto, a stéle se objevuje písek v bazénu. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji Petr
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.1.2021 13:04

Re: Písek

Dobrý den, buď je písku hodně a spolu s čistou vodou se vrací zpět do bazénu, případně je problém s několikacestným ventilem, který buď netěsní, nebo je poškozený a díky němu se písek do bazénu vrací. Ale na dálku přesný důvod diagnostikovat nemůžeme. Děkujeme za pochopení.

Autor:Jakub Datum:30.10.2020 23:43

Kolik písku je jedna náplň?

Kolik písku se vejde do nádoby?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.11.2020 09:42

Re: Kolik písku je jedna náplň?

Dobrý den, do nádoby se vejde 17 kg písku.

Autor:Roman Datum:4.10.2020 19:56

Filtrace

Při objednání filtrace prostar 4 je čerpadlo součástí objednávky nebo čerpadlo se objednává zvlášť děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:5.10.2020 08:35

Re: Filtrace

Dobrý den, čerpadlo je součástí balení filtrace.

Autor:Petr Horák Datum:22.8.2020 19:16

Netěsnost filtrace ProStar4

Máme filtraci ProStar 4 - pod tělem filtrace vytéká voda. Cca 1 cm hladiny denně z bázenu 3,66x1,07cm. Nevytéká netěsnosti trubek do filtrace, ale odněkud zespod samotné filtrační nádoby. Poradíte?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.8.2020 08:11

Re: Netěsnost filtrace ProStar4

Dobrý den, abychom mohli poradit co s tím, je třeba, abyste zjistil, odkud voda vytéká - zda je netěsný vypouštěcí ventil, praská nádoba apod. Děkujeme.

Autor:Ondřej Březina Datum:19.8.2020 19:58

Velikost bazenu.

Dobry den, zajimalo pro jak velky bazen je vhodna filtrace Prostar 4. Vy uvadite do 16m³ jiny prodejci do 20m³. A druhy dotaz je u teto filtrace predfiltr? Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.8.2020 15:25

Re: Velikost bazenu.

Dobrý den, pro správné fungování doporučujeme filtraci použít u bazénů do 16m3/h. Filtrace ProStar 4 předfiltr nemá. Filtrem je vybavená ProStar 6.
Autor:Chaloupka Datum:3.8.2020 11:35

Pískání filtrace Prostar 4

Dobrý den,
u bazénu Florida 3,66x0,99 m mám filtraci Prostar 4 s filtrační náplní Aquamar balls. Zakoupeno letos v dubnu. Po spuštění filtrace píská (její čerpadlo). Tlak vody je 0,4-0,5 barů. Čerpadlo jsem vyměnil za nové, pískání již není tak hlasité, ale přesto je. Mohl bych poprosit o radu, jak to vyřešit?
Předem moc děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.8.2020 11:52

Re: Pískání filtrace Prostar 4

Dobrý den, bohužel takto na dálku poradit nemůžeme, protože nevíme, co je příčinou pískání. Pokud se domníváte, že se jedná o výrobní vadu, tak můžeme pískovou filtraci reklamovat. Děkujeme.

Autor:Jana Datum:2.8.2020 23:14

Skimmer k bazénu Orlando

Dobrý den,pri montáži skimmeru ke stěně bazénu nám stále, i při dotažení nadoraz,protékaji z vnější strany kolem skimmeru kapky vody. Více přitáhnout ke stěně bazénu již skimmer nejde. Dává se dokola nějaké tesneni? Poradite co s tím?
Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.8.2020 07:46

Re: Skimmer k bazénu Orlando

Dobrý den, ano součástí skimmeru je i těsnění, které se při montáži používá. Pokud voda protéká, je možné skimmer utěsnit silikonovým tmelem.

Autor:Hana Datum:30.7.2020 02:25

Kam, do jaké výšky, umístit solární panel, pro filtraci Pro Star-Profi 4?

V diskusi jsem našla toto: "Dobrý den, v dotazech jsem si všiml že není možné tuto filtraci napojit na solární panely umístěné na střeše. Máte nejakou filtraci, popř. čerpadlo, které tuto možnost nabízi? Děkuji
Dobrý den, technicky to samozřejmě jde, ale nedoporučujeme to, protože filtrace díky umístění solárních panelů nahoře nad hladinou bazénu nemusí pracovat správně. V nabídce žádnou filtraci určenou pro solární panely na střeše bohužel nemáme. diskusi Solární ohřev
Dobrý den, v dotazech jsem si všiml že není možné tuto filtraci napojit na solární panely umístěné na střeše. Máte nejakou filtraci, popř. čerpadlo, které tuto možnost nabízi? Děkuji
Dobrý den, technicky to samozřejmě jde, ale nedoporučujeme to, protože filtrace díky umístění solárních panelů nahoře nad hladinou bazénu nemusí pracovat správně. V nabídce žádnou filtraci určenou pro solární panely na střeše bohužel nemáme."
Můj dotaz - Kam tedy umístit solární ohřev, aby filtrace fungovala? Na zem? Protože panel má výšku víc než 90 cm, tedy bude nad hladinou. Jen od sluníčka se bazén pořádně neprohřeje, přes noc voda ztratí příznivou teplotu a než se druhý den zase nahřeje, tak to dost dlouho trvá.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.7.2020 09:46

Re: Kam, do jaké výšky, umístit solární panel, pro filtraci Pro Star-Profi 4?

Dobrý den, ano solární panel se umísťuje na zem nebo na stojan solárního ohřevu. Umístit solární panel na střechu např. pergoly nedoporučujeme.

Autor:Lukáš Pažitný Datum:26.7.2020 19:32

Prostar 6

Dobrý den, mám od vás filtrací prostar 4,akorát mám jiné čerpadlo na prostar 6. Mám k tomu připojené kromě bazénu 366x99 cm taky solární panel slim tepelné čerpadlo, a v Sobotu jsem zjistil závadu u nádoby filtrace že začala upouštět vodu pod víkem. Prosím o radu, nevím co s tím mám ji asi 3 měsíc novou.L
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.7.2020 09:33

Re: Prostar 6

Dobrý den, Vámi uvedená filtrace s napojením na uvedený bazén a solární panel je v pořádku. Domníváme se, že Vám prasklo těsnění. Doporučujeme ho vyměnit za nové.

Autor:Adriana Datum:25.7.2020 17:32

Dobrý den prosím o radu

Filtrace běží , ale pouští bordel spatky do bazénu při vysavani. Písek vyměněn.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.7.2020 08:48

Re: Dobrý den prosím o radu

Dobrý den, to může být způsobeno velmi jemnými nečistotami, které jsou v bazénu a filtrační písek je nemůže zachytit. V tomto případě doporučujeme vysávat přímo do odpadu.

Autor:Andrej Datum:18.7.2020 10:13

Jak dlouho muže běžet filtrace v chodu

Dobrý den chci se zeptat jak dlouho muže běžet filtrace v kuse aniž by se poškodilo čerpadlo nebo něco jiného? Děkuji za odpověd.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.7.2020 08:43

Re: Jak dlouho muže běžet filtrace v chodu

Dobrý den, filtraci není třeba mít puštěnou neustále. Můžete nám prosím váš dotaz upřesnit (z jakého důvodu a na jak dlouho) si jí přejete mít v puštěném provozu? Dotaz bychom ověřili na příslušném oddělení. 

Autor:doležalová lucie Datum:10.7.2020 18:23

hluk filtrace

Dobrý den,
máme pískovou filtraci ProStar 4 třetím rokem a letos nám přijde, že je hodně hlučná. Dokonce i sousedi si stěžují, že v noci je hodně slyšet. Co prosím doporučíte....sousedé radí : dát do šachty, ale četli jsme, že pro tuto filtraci to není vhodné. Prosím existuje nějaké jiné řešení, nebo je filtrační motor nějak poškozený , že je tak hlučný. A do jaké vzdálenosti od bazénu by bylo možno umístit filtraci, aby čistila pořád dobře.
Děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.7.2020 08:22

Re: hluk filtrace

Dobrý den, je nám líto, ale takto na dálku bohužel nemůžeme poznat, zda je filtrace vadná nebo ne. Co se týče hluku, nemáme žádnou radu, jak hluk omezit, ani nenabízíme žádný kryt. Co se týče boudy na filtraci, je to možné udělat, ale hlídal bych si teplotu motoru - pokud nebude motor řádně chlazený, může se přehřát a filtrace nebude fungovat. 

Autor:Lucie Pišvejcová Datum:9.7.2020 11:17

Filtrace

Dobrý den, koupili jsme u Vás bazén včetně filtrace v Květnu a po každém sestavení a čištění filtrace se nám ztrácí voda, spoje ani těsnění filtrace prostě správně netěsní a už jsme z toho otráveni, máme filtraci reklamovat nebo je možné aby přijel nějaký technik který tomu rozumí? Předem děkuji, LP.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.7.2020 14:29

Re: Filtrace

Dobrý den, pokud se domníváte, že má filtrace nebo bazén výrobní vadu, tak ho samozřejmě reklamovat můžete. Před tím ale zkontrolujte, zda máte vše správně zapojené, usazené těsnění,  na utěsnění hadice používáte teflonové těsnící pásky apod. Děkujeme.

Autor:Martin Datum:7.7.2020 18:26

Vzdálenost filtrace od bazénu

Dobrý den, filtraci bych rád umístil do vzdálenosti cca 3m od bazénu. Nemate takovou zkušenost že by došlo k razantnímu snížení výkonu či dokonce nefunkčnosti filtrace? Bazén je 3,66 x 0.9 a filtrace by byla pod úrovní dna bazénu. Děkuji předem za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.7.2020 08:31

Re: Vzdálenost filtrace od bazénu

Dobrý den, k určitému malému snížení výkonu dojít může, ale rozhodně to nebude takové snížení, aby to ovlivnilo fungování filtrační schopnosti filtrace.

Autor:Daniel Bažant Datum:5.7.2020 07:31

Manometr

Dobrý den, po 5 letech provozu máme již nečitelný manometr ( krycí sklíčko). Lze objednat náhradní manometr? Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.7.2020 09:05

Re: Manometr

Dobrý den, ano můžete si ho objednat zde: https://www.marimex.cz/tlakomer-prostar-4/


Autor:Petr Kučera Datum:3.7.2020 14:07

Problém s filtrací

Dobrý den, měl bych otázku ohledně filtrace ProStar4. Tento druh filtrace máme již 4 sezónu, ale letos nám poprvé za dobu používání ukazuje na kontrolce strašně málo baru ( vždy to bylo okolo 0,5-0,6, tudíž v zelené barvě, ale letos se to pohybuje v rozmezí 0,1-0,2). Je nějaký způsob, jak to napravit? Děkuji za odpověd.
PK
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.7.2020 15:30

Re: Problém s filtrací

Dobrý den, je nám líto, ale takto na dálku nemůžete zjistit, proč je ve filtraci nízký tlak. Ale filtrace není tlaková, takže pokud proudí voda a manometr se pobyhuje v zeleném poli, je to v pořádku.

Autor:Marek Havlík Datum:2.7.2020 13:42

Zapuštěný bazén

Dobrý den, lze touto filtrací čistit zapuštěný bazén?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.7.2020 15:17

Re: Zapuštěný bazén

Dobrý den, ano jde to, pokud bude filtrace níže, než je hladina vody v bazénu a pokud ji na bazén napojite pomocí hadic o průměru 32 mm.

Autor:Radek Datum:1.7.2020 18:05

Doplneni oleje filtrace ProStar 4

Dobrý den,

je potřeba v čerpadle měnit olej popřípadě čerpadlo nějak jinak udržovat, aby si zachovalo stejný hodinový přečerpaný objem?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.7.2020 09:45

Re: Doplneni oleje filtrace ProStar 4

Dobrý den, čerpadlo je bezúdržbové a žádný olej se v něm nemění.

Autor:Čeněk Hurník Datum:30.6.2020 15:15

Filtrace pro bazén Orlando

Dobrý den, máme bazén Orlando 4,57x1,07 m a nevíme zda je tato filtrace dostačující. Děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.6.2020 16:14

Re: Filtrace pro bazén Orlando

Dobrý den, ano pro daný bazén je tato filtrace dostačující.

Autor:Barča Datum:28.6.2020 13:02

Minimální obsah pisku

Dobrý den,mám dotaz ohledně filtračního písku píšete 17kg to je max?Jaká je minimální hodnota? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.6.2020 08:18

Re: Minimální obsah pisku

Dobrý den, písková náplň musí být nasypána dle návodu, tzn. je třeba nasypat cca 17 kg písku, po rysku.

Autor:Marcel Chalan Datum:25.6.2020 14:08

vysávání bazénu

Dobrý den, mám od vás pískovou filtraci Marimex ProStar 4, když zapojím vysavač (hadici dám do skimmeru) tak ventil musím otočit na odpad ? T
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.6.2020 14:41

Re: vysávání bazénu

Dobrý den, páku filtrace nastavte na "1 - Filtrace"  - budete vodu čistit skrze filtrační písek

Autor:Martin Mareš Datum:17.6.2020 12:57

písková filtrace nasává a vypouští nečistoty, třeba jehličí

Dobrý den, při vysávání přes skimmer, předfiltr a pískovou filtraci projde například jehličí a nečistoty ze stromů o velikosti 2x3mm. Kontroloval jsem sesazení filtrace a vše je v pořádku. Pokud projde jehličí, jak mám mít jistotu, že se všechna voda filtruje? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2020 13:11

Re: písková filtrace nasává a vypouští nečistoty, třeba jehličí

Dobrý den, pokud projde jehličí, je zřejmě  něco špatně. Bohužel takto na dálku nedokážeme diagnostikovat co. Problém může být v zapojení, v množství písku, v  šesticestném ventilu v hlavě filtrace apod.

Autor:Radek Šotola Datum:15.6.2020 18:55

Filtrace Pro Star 4

Dobrý den,
chci se zeptat jestli se můžou u této filtrace přepínat režimy na otočném ventilu pokud je zapojena v El. síti, pokud né, tak proč,
Děkuji a s pozdravem
Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.6.2020 08:13

Re: Filtrace Pro Star 4

Dobrý den, jednotlivé režimy filtrace se musí přepínat jen v okamžiku, kdy je filtrace vypnuta.

Autor:Honza Datum:15.6.2020 15:08

Protékaní vody pod ovladačem ventilu

Dobrý den, mám tuto filtraci třetí sezónu a letos pro zprovoznění mi při filtrování (poloha 1) začala protékat voda pod ovladačem 6ti-cestného ventilu. V čem může být problém? Je tam nějaké těsnění, které je možné vyměnit? Předem díky za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.6.2020 16:29

Re: Protékaní vody pod ovladačem ventilu

Dobrý den, ano ve víku filtrace je těsnění a rozdělovač. Víko se dá rozdělat a zjistit, kde je problém.

Autor:Jan Datum:12.6.2020 07:39

Zapojeni k bazenu

Lze zapojit k bazénu Florida Premium 2,00x4,00x1,00 tak, aby otvor v bazénu, který je výš se použil jako vstup do filtrace a ten níž jako výstup. Kartušová filtrace je zapojena obráceně. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.6.2020 07:49

Re: Zapojeni k bazenu

Dobrý den, obě díry jsou stejné, takže jak je napojíte, je na vás. My doporučujeme, aby spodní otvor byl vstup do filtrace a horní otvor výstup z filtrace.

Autor:Václav Datum:10.6.2020 13:53

Komplet

Dobrý den, máme plechový bazén,typ Orlando. bez jakéhokoliv příslušenství k filtraci. Pokud koupím tuto filtraci co vše k tomu potřebuji abych mohl ihned filtraci spustit? Případě odkazy na příslušenství na vašem e shopu, at mohu hned objednat. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.6.2020 16:00

Re: Komplet

Dobrý den, potřebujete skimmer Olympic, hadice o průměru 32 mm (počet záleží na vás, podle vzdálenosti filtrace od bazénu), instalační sadu k bazénům, písek do filtrace. 

Autor:Jan Datum:10.6.2020 09:37

Skimmer

Dobrý den, chtěl bych tuto filtraci dokoupit k bazénu Bazén Florida Premium 2,00x4,00x1,00. Musím k tomu dokoupit i skimmer? Můžete popř doporučit který? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.6.2020 09:51

Re: Skimmer

Dobrý den, skimmer není bezpodmínečně nutný, ale je to lepší řešení - sbírá nečistoty z hladiny vody.

Autor:Zdeňka Došková Datum:9.6.2020 12:08

Čerpadlo

Pod čerpadlem je stále voda..Manometr se nezvedá a po výměně membrány u poloautomatického vysavače ten nepracuje.Myslyme si že přisává vzduch .Co s tím.Diky
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.6.2020 12:56

Re: Čerpadlo

Dobrý den, zajistěte správnou instalaci filtrace, zkontrolujte všechny spoje, že neprotéká voda, zkontrolujte hadice, zkontrolujte, zda není vysavač a celý okruh zavzdušněný.. Pokud máte vše správně, filtraci prosím reklamujte. Děkujeme.

Autor:Ladislav B Datum:25.5.2020 15:40

Použití čerpadla

Dobry den.Je mozne cerpadlo pouzit na slanou vodu.Neuskodito nekterym dilum.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.5.2020 16:10

Re: Použití čerpadla

Dobrý den, ano filtrace lze použít i v bazénu se slanou vodou.

Autor:Jana Nolčová Datum:25.5.2020 09:53

tlak čerpadla

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký maximální tlak dokáže čerpadlo této filtrace vyvinout? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.5.2020 10:17

Re: tlak čerpadla

Dobrý den, filtrace není tlaková, ale průtoková.. Není stavěna na vytvoření tlaku v soustavě, ale na velký průtok vody.

Autor:Jarka Datum:23.5.2020 15:18

Filtrace marimex

Dobry den, koupila jsem fitraci marimex jiz pouzitou ale snazim se najit presny tip. Vypada jako pro star 4. Ale napadlo me jestli to neni nejaky starsi druh filtrace. Na motoru je stitek na spotrebu proudu a tam je 250w coz s vadimi udaji nesedi. Prodaval se v minulosti i jiny druh? Jde mi o to k jak velkemu bazenu muzu pripojit. Premyslim o koupi vetsiho tak zda mi to filtrace utahne. Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.5.2020 10:06

Re: Filtrace marimex

Dobrý den, bez bližšího popisu bohužel nemůžeme určit, o jakou filtraci se jedná. Ale měli jsme několik modelů filtrací Prostar 4.

Autor:Frantisek Sysel Datum:22.5.2020 09:58

Solární ohřev

Dobrý den, je možné, že po připojení solárního ohřevu slim 180 došlo k netesnosti víka filtrace, přitom tlak ukazuje necelé 3.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.5.2020 11:04

Re: Solární ohřev

Dobrý den, bohužel neznáme kompletní zapojení a tak na dálku bohužel nemůžeme problém diagnostikovat.. Zkontrolujte prosím zapojení ohřevu, filtlrace apod, zkontrolujte. jestli není něco ucpaného, jestli je správně těsnění na filtraci. Děkujeme.

Autor:Martin Datum:20.5.2020 09:15

Rozdíl prostar 4-6

Dobrý den. Jaký je rozdíl mezi filtracemi prostar 4 a 6 . Je to pouze ve výkonu čerpadla. Ostatní parametry mi připadají stejné. Máme prostar 4 a začalo téci čerpadlo těsněním pod vrtulí čerpadla. Jestli můžeme použít motor z prostar 6 a zvýšíme výkon filtrace.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.5.2020 11:20

Re: Rozdíl prostar 4-6

Dobrý den, rozdíl Prostar 4 a Prostar 6 je pouze v čerpadle - Prostar 6  má průtok 6m3/hod., Prostar 4 má průtok 4m3/hod.

Autor:Jiruška Datum:19.5.2020 19:42

Bazén Florida Premium 2,00x4,00x1,00 m

Dobrý den, mohu u bazénu Bazén Florida Premium 2,00x4,00x1,00 m použít pískovou filtraci ProStar 4 a jak dlouho by měla filtrace být za den v chodu. Předem děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.5.2020 10:57

Re: Bazén Florida Premium 2,00x4,00x1,00 m

Dobrý den, pískovou filtraci použít můžete, filtrace by měla být v provozu minimálně 4  hodiny.

Autor:Koran Pavel Datum:5.5.2020 17:29

Dobrý den, mam od vás filtraci prostar4 a vypíná se.bezi 30 sekund a zase třicet sekund nic.motor je velmi horký

Mam od vás filtraci a sama se vypíná.motor je velmi horký až ptehraty,ze na nem neudrzim ruku..běží půl minuty a pak zase půl minuty nic..co s tím??dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.5.2020 08:50

Re: Dobrý den, mam od vás filtraci prostar4 a vypíná se.bezi 30 sekund a zase třicet sekund nic.motor je velmi horký

Dobrý den, zřejmě nefunguje chlazení motoru. Doporučujeme filtraci zkontrolovat a případně zaslat na servis.

Autor:Petr Kulhánek Datum:3.5.2020 13:44

zpětný proplach

Dobrý den,
po správném zahájení zpětného proplachu se mi z filtrace odplavuje písek. Chtěl jsem se tedy zeptat kde mohl nastat problém. Hladinu písku jsem kontroloval a byla naprosto v pořádku přímo na rysku.
Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.5.2020 08:02

Re: zpětný proplach

Dobrý den, pokud se jedná o první spuštění, tak je to normální, že se jemná zrna vyplavují.. Pokud problém nastane v průběhu sezonu, zřejmě je špatné těsnění v hlavě filtrace.

Autor:Karel Datum:1.5.2020 18:25

Intex Frame 3

DObrý den,
mám od Vás tuto filtraci a nyní ji krátkodobě potřebuji připojit na intex frame 3 místo Orlanda co mám také od Vás, bohužel v balení nebyly potřebné průchodky a já i přes hledání nevím, které přesně použí, děkuji za pomoc
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.5.2020 11:39

Re: Intex Frame 3

Dobrý den, na napojení budete  potřebovat tyto průchody stěnou bazénu: https://www.marimex.cz/pruchody-stenou-k-bazenu-tampa/


Autor:Sleš Datum:29.4.2020 15:07

Filtrace

Dobrý den můžu mít zaplou filtrací i když mam bazén zakruty solární i vrchní plachtu
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.4.2020 16:23

Re: Filtrace

Dobrý den, ano můžete. Nevidíme v tom problém.

Autor:Jakub Kuratko Datum:28.4.2020 11:20

Pískova filtrace pro star 4

Dobry den chtěl bych se zeptat jestli bude stačit na bazén orlando prémium DL 5,48 x 3,66 dekuju
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.4.2020 12:46

Re: Pískova filtrace pro star 4

Dobrý den, na tuto velikost bazénu doporučujeme použít filtraci Prostar 6.

Autor:Tomáš Datum:26.4.2020 22:13

Prostar 4

Dobrý den, jaká je vytlačná výška čerpadla? Hned vedle bazénu je zahradní domek, na střechu (2 metry) chci dát solární ohřev. Bude to fungovat?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.4.2020 13:56

Re: Prostar 4

Dobrý den, u filtrace se neuvádí výtlak, ale průtok - filtrace není tlaková. Obáváme se, že by při tomto zapojení filtrace nemusela pracovat správně - byl by v ní velký tlak.

Autor:Martina Šplíchalová Datum:18.4.2020 13:36

obsah balení

Dobrý den, co je prosím potřeba dokoupit k této filtraci pro připojení k bazénu? Máme starší filtraci prostar 2 a příslušenství k ní. Jde z toho něco použít? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.4.2020 08:49

Re: obsah balení

Dobrý den, pokud jen potřebujete vyměnit filtrace a máte k tomu ostatní příslušenství, nemusíte již nic dokupovat.
Autor:Martin Datum:12.4.2020 18:53

Ventil 6ti cestný

Kde prosím zjistím jak má být správně nastavený ventil na čištění bazénu a jaké jsou další funkce toho ventil děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.4.2020 09:06

Re: Ventil 6ti cestný

Dobrý den, tyto informace jsou uvedeny v návodu k pískové filtraci. 
Autor:Vágner Tomáš Datum:9.3.2020 17:25

Délka hadic

Dobrý den,
v jaké délce jsou dodávány hadice k pískové filtraci ProStar 4 . Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.3.2020 08:11

Re: Délka hadic

Dobrý den, k filtraci můžete koupit hadice o průměru 32 mm a nejmenší délce 1,25 m. Ale hadice si můžete koupit i delší, dělitelné po 1,25 m.
Autor:martin Datum:4.1.2020 18:53

obsah baleni

dobry den mam dotaz jestli baleni obsahuje hadicu na propojeni čerpadla a nadoby z piskem a trn na připojeni hadice z bazenu k čerpadlu?dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.1.2020 08:35

Re: obsah baleni

Dobrý den, hadici na propojení filtrace a čerpadla obsahuje, stejně tak jako napojení na čerpadlo z bazénu.
Autor:Petra Müllerová Datum:1.7.2019 12:58

Písek v bazénu

Dobrý den, může mi zpět do bazénu unikat písek z filtrace? Máme Prostar4 a běžela teprve 1 sezonu. A pokud by se tak dít nemělo, jak toto odstraním? Děkuji za Vaši odpověď. M.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.7.2019 14:10

Re: Písek v bazénu

Dobrý den, možné to samozřejmě je. Zřejmě bude špatné těsnění v hlavě filtrace a šesticestný ventil nefunguje správně.
Autor:Lenka Horáková Datum:25.6.2019 18:27

Stačí písková filtrace?

Dobrý den,je potřeba chlorovat vodu pokud máme pískovou filtraci?Děkuji za odpověď.Horáková
Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.6.2019 09:36

Re: Stačí písková filtrace?

Dobrý den, ano je to potřeba. Písková filtrace sama o sobě vodu nedesinfikuje.
Autor:Katarína Dobrovolná Datum:16.6.2019 19:44

Prostar 4

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Máme filtraci Prostar 4 a chtěli by jsme si pořídit solinator. Je možné ho připojit i k této filtraci? Někdo mi říkal že by se mohla filtrace rozbít tou slanou vodou a to bych nerada. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2019 09:01

Re: Prostar 4

Dobrý den, ano připojení solinátoru k této filtrace je možné.
Autor:Džoganik Datum:10.6.2019 17:08

Filtrace prostarš,č

Dobrý den. je možné k těmto filtracím připojit solární panel?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.6.2019 17:11

Re: Filtrace prostarš,č

Dobrý den, ano k této filtraci je možné připojit solární panel k ohřevu vody.  Nabídka solárních ohřevů je zde: https://www.marimex.cz/solarni-ohrevy/
 
Autor:Jiřina Heinischová Datum:6.6.2019 08:32

Šesticestný ventil

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda bude pasovat šesticestný ventil na pískovou filtraci ProStar4 zakoupenou před 7 lety. Filtrace přestala těsnit, vytéká z ní voda. Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.6.2019 10:46

Re: Šesticestný ventil

Dobrý den, ani díly jsou kompatibilní. 
Autor:Soni Datum:31.5.2019 12:52

Zapusteny bazén

Dobrý den, je možné použit filtraci i na zapusteny bazén azuro v1? Nebo alespoň z poloviny zapusteny?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:31.5.2019 15:25

Re: Zapusteny bazén

Dobrý den, pokud filtraci připojíte k bazénu pomocí hadic o průměru 32 mm a zajistíte, aby byla filtrace pod úrovní hladiny vody, tak k bazénu použít jde.
Autor:Štiťák Roman Datum:28.5.2019 08:44

Propojení filtrace PVC rozvodem

Dobrý den,
lze Prostar 4 propojit bazénovou PVC trubkou 50 mm místo hadice.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.5.2019 08:46

Re: Propojení filtrace PVC rozvodem

Dobrý den, filtrace má napojení na 32 a 38 mm hadice. Na jiné rozměry bohužel napojení nemá.
Autor:Jirka Datum:29.4.2019 17:44

Výměna písku

Dobrý den,
chtěl jsem vyměnit v této filtraci písek za filtrační kuličky. Ale když otočím na ventilu na číslo 5 cos by mělo uzavřít přívody vody tak voda stále vytéká. Nějaká rada?Díky
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.5.2019 10:01

Re: Výměna písku

Dobrý den, v tomto případě doporučujeme zvednout filtraci nad úroveň hladiny vody, voda potom filtraci protíkat nebude.
Autor:Petr Datum:28.4.2019 10:20

filtrace Prostar 4

Dobrý den, dá se před filtraci prostar 4 zapojit nejaký předfiltr?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.4.2019 08:58

Re: filtrace Prostar 4

Dobrý den, můžete použít např. skimmer, který má síto na hrubé nečistoty.
Autor:Aleš Střelka Datum:9.2.2019 22:21

ProStar4 a AzuroVario6

Dobrý den, chci se zeptat zda jde tato filtrace ještě použít pro bazén o konkurence AzuroVario6 kde se uvádí odhadovaný objem na 21m3. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.2.2019 14:31

Re: ProStar4 a AzuroVario6

Dobrý den, pokud na bazén napojíte hadice o průměru 32 nebo 38 mm, tak by k vašemu bazénu měla tato filtrace fungovat. Co se týče objemu - jestliže nebudete připojovat další příslušenství, tak by filtrace měla být dostačující. Pokud chcete připojit další zařízení, doporučovala bych silnější filtraci Prostar 6.
Autor:Jan Gažák Datum:10.11.2018 21:03

Rozměr

Dobrý den, potřeboval bych rozměry sestavy. Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.11.2018 10:13

Re: Rozměr

Dobrý den, rozměry sestavené filtrace jsou cca 63 x 40 cm, výška 45 cm. S pozdravem
Autor:Šnajdrová Jana Datum:4.9.2018 18:23

motor čističce

Koupila jsem si u Vás pískovou filtraci Pro Star 4.Bohužel motor začne po 1hod. pískat. Mohli by jste mi poradit,co mám dělat? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:5.9.2018 07:33

Re: motor čističce

Dobrý den, takto na dálku neokážeme bohužel problém specifikovat. Je možné, že to bude ložiskem. Pokud se jedná o novu filttraci, dorporučujeme ji reklamovat. S pozdravem
Autor:Novotný Datum:20.8.2018 10:32

FILTRACE

Dobrý den , dá se filtrace použít i pro zapuštěné bazény do země .
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.8.2018 10:51

Re: FILTRACE

Dobrý den, ano dá se použít i pro tyto bazény, ale musí být dodrženo následující:
1. Filtrace a hadice musí být pod úrovní hladiny vody
2. Bazén se musí napojit pomocí hadic o průměru 32 mm
3. Bazén musí mít skimmer nebo průchody stěnou bazénu, kam právě tyto hadice napojíte. 
Autor:Věra Růžičková Datum:12.8.2018 22:16

Písková filtrace Pro Star 4

Dobrý den. Můžeme do pískové filtrace Pro Star 4 dát kuličky Flowclear. Děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.8.2018 08:35

Re: Písková filtrace Pro Star 4

Dobrý den, předpokládáme, že ano. Tyto kuličky  vypadají jako námi prodávané Aquamar balls.
Autor:Věra Kopecká Datum:12.8.2018 14:50

plastové hadicové spony

Dobrý den,u známých jsem viděla plastové hadicové spony,máte je v nabídce? Nějak je nemůžu dohledat,z hlediska používání se mi líbí jejich jednoduchost.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.8.2018 11:13

Re: plastové hadicové spony

Dobrý den, prosíme o upřesnění, jaké plastové spony myslíte? Jsou to tyto? https://www.marimex.cz/spona-nadoby-prostar-4-komplet/
Autor:Kruliš Pavel Datum:7.8.2018 07:44

Náhradní díl PROSTAR4

Dobrý den, mám pískovou filtraci PROSTAR 4 a potřeboval bych sehnat jen vlastní nádobu (jen tu mísu)této filtrace. Našel jsem v náhradních dílech všechny možné části, ale tento díl bohužel ne.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.8.2018 16:20

Re: Náhradní díl PROSTAR4

Dobrý den, nádobu najdete zde: https://www.marimex.cz/nadoba-prostar-4/. Bohužel není momentálně skladem, proto jste jí na webu nenašli.
Autor:Tomáš Datum:6.8.2018 22:20

Filtrace

Dobrý den,jak daleko můžu umístit filtraci ProStar 4 od bazénu Tampa velikosti 3,05x0,76 m se zapojením solárního ohřevu Pyramida Sun.Děkuji za odpověď Novotný
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.8.2018 16:23

Re: Filtrace

Dobrý den, filtraci a ohřev doporučujeme umístit max. 4 m od bazénu. Čím dál budete mít zařízení od bazénu, tím víc se bude ztrácet výkonnost. V těchto případech se pak doporučuje silnější filtrace.
Autor:mira Datum:2.8.2018 09:33

filtrace

mam bazen 4,57 m vyška107cm jakou filtraci mohla bi bíti propstar 4
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.8.2018 10:08

Re: filtrace

Dobrý den, pro bazén této velikosti doporučujeme spíše filtraci Prostar 6
Autor:Filip Datum:31.7.2018 10:50

Cerapdlo piska

Koupil jsem novou filtraci pro star 4 a po zapojeni cepadlo piska. Vae funguje ale ozyva se piskavy zvuk. Je vse ok? Nebo je napr. vadne lozisko? Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:31.7.2018 11:39

Re: Cerapdlo piska

Dobrý den, je možné, že v tomto případě je např. přidřené ložisko. Pokud se jedná o novu filttraci, dorporučujeme ji reklamovat.
Autor:Jana Šturalová Datum:23.7.2018 11:26

Dotaz na pískovou filtraci

Dobrý den,jakou pískovou filtraci by jste nám doporučili k nadzemnímu bazénu 3,05mx76cm,o objemu cca 4,485l..děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.7.2018 15:44

Re: Dotaz na pískovou filtraci

Dobrý den,
doporučujeme filtraci ProStar 4: https://www.marimex.cz/piskova-filtrace-prostar-4/
S pozdravem Tým Marimex 
Autor:Staníček Josef Datum:8.7.2018 15:55

písková filtrace nasává a vypouští nečistoty

Jaká je příčina v pískové filtraci, že vrací do bazénu nečistoty, také pi vysávání bazénu?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.7.2018 08:52

Re: písková filtrace nasává a vypouští nečistoty

Dobrý den, toto může být způsobeno velmi jemnými nečistotami, které jsou v bazénu a filtrační písek je nemůže zachytit. V tomto případě doporučujeme vysávat přímo do odpadu.
Autor:Pavel Drahoš Datum:13.6.2018 21:46

Filtrace nad úrovní hladiny

Dobrý den, potřebuji filtrovat čerpadlem nad úrovní hladiny.jaka piskova filtrace by fungovala. Díky Drahoš Pavel
Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.6.2018 08:25

Re: Filtrace nad úrovní hladiny

Dobrý den, naše filtrace jsou určeny pro umístění pod úrovní hladiny vody, aby se zavodnily. Umístění nad úrovní hladiny vody nedoporučujeme, filtrace může přidávat vzduch nebo  cirkulace vůbec probíhat nemusí. 
Autor:Pavel Drahoš Datum:13.6.2018 21:21

Prostar4

Dobrý den, koupil jsem si filtraci Prostar4 a chtěl bych filtrovat vodu v jezirku, ale po zavodneni to nemá silu na vytažení vody .Da se s tim něco dělat? Podotýkám , že jezírko je pod úrovní filtrace.jinak to ani nejde.Diky za odpověď Drahoš
Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.6.2018 08:28

Re: Prostar4

Dobrý den, naše filtrace jsou určeny pro nadzemní bazény, kdy je filtrace pod úrovní vody, aby se dala zavodnit a mohla cirkulovat voda. Pokud filtraci umístíte nad vodní hladinu, filtrace nemusí fungovat, protože se nezavodní a není samonasávací.
Autor:Richard Datum:9.6.2018 08:31

Tlak na manometru

Dobrý den včera jsem si v Unihobby zakoupil filtraci Prostar4, tlak je pouze na prvním políčku od nuly, vše mám rádně dotažené, nikde voda neprolíná a vzduch to nenasává, co s tím?? Další dotaz, čerpadlo-motor nemá předfiltr, to jde vše rovnou do písku i ty hrubé nečistoty nebo jak to je??
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.6.2018 08:45

Re: Tlak na manometru

Dobrý den, filtrace není talková a pokud písek není znečištěný, tak může být tlak opravdu nízký. Funguje filtrace? Cítíte proud vody z vratné trysky? Pokud ano, je to v pořádku a filtrace funguje správně. Tento model nemá hrubý předfiltr - můžete použít třeba skimmer, kde velmi hrubé nečistoty odfiltrujete.
Autor:Novotná Datum:8.6.2018 07:59

filtrace

Dobrý den,
je možné na filtraci ProStar4 připojit chlorinátor 2 sol. ohřev Slim 3000 a nebo je lepší filtrace ProStar6. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.6.2018 13:59

Re: filtrace

Dobrý den, pro toto zapoení bych volil spíše filtraci Prostar 6  s umístěním chlorinátoru za solárními ohřevy.  Doporučujeme taky používat redukční ventil na vyřazení ohřevů a chlorinátoru při filtraci.
Autor:Petra Datum:7.6.2018 10:30

Koupání se zapnutou filtrací

Dobrý den, můžeme se koupat v bazénu pokud je filtrace zapnutá? A máme nějak filtraci s čerpadlem zabezpečit a nebo toto zařízení může být vedle bazénu a nemá na něj vliv ani nevlídné počasí ani cákající voda z bazénu. Děkuji za odpověď.Petra
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.6.2018 16:00

Re: Koupání se zapnutou filtrací

Dobrý den, doporučujeme při zapnuté filtraci v bazénu se nekoupat a filtraci zabezpečit před nepřízní počasí. Čím lepší péči filtraci dáte, tím déle vydrží.. Doporučujem proto filtraci zakrývat / udělat např. nějaké zastřešení apod./.
Autor:Jiří Žurek Datum:4.6.2018 16:28

Délka kabelu čerpadla

Dobrý den, prosím o informaci jaká je délka elektrického kabelu od čerpadla této filtrace? Děkuji. Jiří Žurek
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.6.2018 11:36

Re: Délka kabelu čerpadla

Dobrý den, délka kabelu je cca 140 cm.
Autor:tomas Datum:29.5.2018 20:29

Filtrační sklo

Dobrý den,mohu použít misto písku filtrační sklo a jaké znitosti děkuji za odpověd
Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.5.2018 13:27

Re: Filtrační sklo

Dobrý den, omlouváme se, ale naše filtrace jsme s filtračním sklem netestovali a nemáme s ním zkušenosti.  Pro ně doporučujeme používat filtrační písek. 
Autor:Gabriela Jirsová Datum:28.5.2018 20:24

špunt vypouštěcího ventilu

Dobrý den,chci se zeptat jestli se dá někde objednat náhradní špunt k vypuštěcímu ventilu
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.5.2018 11:59

Re: špunt vypouštěcího ventilu

Dobrý den, šroub se koupit dá, bohužel momentálně skladem není a nevíme, kdy se znovu naskladní. 
Autor:Martin Datum:7.5.2018 18:28

Solární ohřev

Dobrý den, v dotazech jsem si všiml že není možné tuto filtraci napojit na solární panely umístěné na střeše. Máte nejakou filtraci, popř. čerpadlo, které tuto možnost nabízi? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.5.2018 10:26

Re: Solární ohřev

Dobrý den, technicky to samozřejmě jde, ale nedoporučujeme to, protože filtrace díky umístění solárních panelů nahoře nad hladinou bazénu nemusí pracovat správně. V nabídce žádnou filtraci určenou pro solární panely na střeše bohužel nemáme.
Autor:Hana Datum:7.5.2018 11:39

filtrace star pro4

Dobrý den,přestala se mi točit chladící vrtulka i když čerpadlo vrčí,musím koupit celé čerpadlo nové? Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.5.2018 12:14

Re: filtrace star pro4

Dobrý den, pokud je filtrace v záruce, prosím reklamujte ji. Pokud není, můžete koupit nový motor: https://www.marimex.cz/nahradni-cerpadlo-motor/ , případně oddělat kryt a zjistit, proč se chladící vrtulka netočí a opravit to.
Autor:Martin Datum:7.5.2018 10:35

těsnění pro 6-ti cestný ventil

dobrý den nemohu najít pro objednání novou sadu těsnění pro 6-ti cestný ventil nové šroubky. Kde si tedy mohu objednat.
děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.5.2018 11:24

Re: těsnění pro 6-ti cestný ventil

Dobrý den, těsnění pod ventil je zde: https://www.marimex.cz/tesneni-rozdelovace-vika-filtrace-prostar-4-a-prostar-6/, šroubky bohužel neprodáváme, jdou ale koupit např. v hobbymarketech,
Autor:Michal Dytrych Datum:26.4.2018 13:55

Filtrace

Jaký výtlak má filtrace Pro Star 3 a Pro Star 4? Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.4.2018 11:07

Re: Filtrace

Dobrý den, u filtrací se neuvádí výtlak, ale průtok. Prostar 4  má průtok 4m3/hod, Prostar 3  má průtok 3m3/hod.
Autor:Roman Datum:19.2.2018 16:14

Hadice k filtraci

dobrý den, Jaký průměr hadice je lepší použít k bazénové filtraci a proč?
Autor:Jiří Laburda Datum:20.2.2018 08:59

Re: Hadice k filtraci

Dobrý den, k  filtraci doporučujeme používat standardní bazénové hadice o průměru 32 mm.
Autor:renata Datum:9.2.2018 15:16

skimer olympic

Dobrý den prosim vas o radu..mužu použít skimer olympic co je součástí bazenu Orlando.kbazenu AZURO Vario 4,60x1,07 ?děkuji
Autor:Tomáš Muller Datum:9.2.2018 15:27

Re: skimer olympic

Dobrý den, skimmer Olympic použít můžete.
Autor: Datum:7.2.2018 14:39

Prostar 4

Dobrý den,chtěl bych se zeptat objevují se mi zrnka pisku z filtrace v bazenu.Vypláchnutí jsem zkoušel už několikrát a nepomohlo to, i jsem vyměnilt síto, a stále stejné nevíte čím by to mohlo být?
Autor:Tomáš Muller Datum:7.2.2018 16:08

Re: Prostar 4

Dobrý den, důvodem může být větší množství písku v nádobě, kdy při proplachu dojde k rozvíření písku, který se pak může dostat i do bazénu.
Pokud bude problém přetrvávat, kontaktujte prosím naše zákaznické centrum.
Autor:renata Datum:3.2.2018 19:30

prostar 4

Dobrý den je tato filtrace vhodna k bazenu azuro 4,60x1,07 cca 18m3 objem vody?Děkuji za odpověd
Autor:Tomáš Muller Datum:5.2.2018 14:32

Re: prostar 4

Dobrý den, pro tento bazén můžete filtraci použít.
Autor:Pavel Datum:9.1.2018 20:57

Bazén 6m3 a adekvátní filtrace

Dobrý den, máme nadzemní bazén s nafukovacím prstencem. Tuším o objemu 6m3. Měli jsme filtraci, která nejspíš neodpovídala parametrům bazénu. Prodali jsme ji. Nyní řešíme nákup nové a nechtěli bychom udělat druhou chybu. Vzhledem k parametrům vašich filtrací je filtrace Pro Star 4 až do bazénů 20m3. Byla by až příliš silná na náš bazén? Pokud by platilo vše dle charakteristik, byl by bazén cca za hodinu přefiltrován což laicky považuji za výhodné. Pletu se?
Děkuji za odpověď.
Pavel
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.1.2018 15:21

Re: Bazén 6m3 a adekvátní filtrace

Dobrý den, ano filtrace Prostar 4 je vhodná. Doporučujeme filtrovat několik hodit, aby byla voda v pohybu, chemie se promíchala a došlo k pořádnému vyfiltrování nečistot. 
Autor:M Datum:27.8.2017 11:10

Výtlak v m

Dobrý den chybí mi duleziti udaj u nabizených pískových filtrací a to kolik metrů mají výtlak (kvůli solar. ohřevům na střechách) Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.8.2017 13:02

Re: Výtlak v m

Dobrý den, u filtrací uvádíme průtok, nikoliv výtlak. Filtrace nejsou určeny jako tlaková čerpadla a solární panely by měly být na úrovni nebo pod úrovní hladiny vody. 
Autor:Frantisek Datum:11.8.2017 13:03

Předfiltr Prostar 4

Dobry den,měl bych zajem o celý předfiltr k filtraci Prostar4,zajimala by mne cena celýho předfiltru.děkuji František
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.8.2017 13:29

Re: Předfiltr Prostar 4

Dobrý den, je nám líto, ale kompletní předfiltr se neprodává. Můžete si ho ale složit z jednotlivých dílů, které najdete zde: https://www.marimex.cz/nahradni-dily-pro-filtraci-prostar/ , některé díl však nemusí být v současné době skladem.
 
Autor:Jiří Foltýn Datum:6.8.2017 10:46

Slana voda

Dobrý den. Můžu na tuto filtraci napojit Chlorinátor (solinátor) s E.C.O. a filtrovat slanou vodu. Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.8.2017 09:11

Re: Slana voda

Dobrý den, ano napojení je možné.
Autor:Ondrej Vyplel Datum:2.8.2017 19:11

Čerpadlo

Dobrý den,
Je prosím čerpadlo dodávané k filtraci ProStar 4 samonasávací?

Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.8.2017 10:21

Re: Čerpadlo

Dobrý den, čerpadlo samonasávací není, je nutné ho zavodnit.
Autor:Petr Böhm Datum:1.8.2017 09:56

Rozdíl mezi proplachem a výplachem

Dobrý den,
stále přemýšlím a nemohu přijít na to, jaký je rozdíl mezi Výplachem a Proplachem? To není to samé?

Děkuji za odpověď P.B.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.8.2017 13:15

Re: Rozdíl mezi proplachem a výplachem

Dobrý den, rozdíl je následující:
 
Proplach: Tato funkce se používá k čištění pískové
náplně. Voda je čerpána z bazénu do čerpadla, pak
proudí nahoru přes pískovou náplň, a vyplavuje
nečistoty skrze odpadní otvor.
 
Výplach: Tato funkce se používá při prvním použití
nové pískové náplně, a pro čištění pískové náplně po
provedení proplachu. Voda je čerpána z bazéu přes
pískovou náplň a vyplavuje nečistoty skrze odpadní otvor.
Autor:Petr Datum:13.7.2017 14:32

Výměna čerpadla

Dobrý den,lze zaměnit čerpadlo této filtrace za silnější tj. Bazénové čerpadlo SPS 75-1, 8,5 m3/h...
Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.7.2017 15:34

Re: Výměna čerpadla

Dobrý den, pokud čerpadlem myslíte čerpadlo k pískové filtraci Prostar 6, tak ano, jedná se o nádobu,  ke které lze připojit jak čerpadlo o průtoku 4 m3/hod. tak i čerpadlo o průtoku 6 m3/hod.
Autor:Petr Datum:11.7.2017 08:54

Výkon

Dobrý den,čerpadlo má menší výkon..Na filtraci jsem napojil skimmer a jako by se nic nedělo zkoušel jsem to i s poloautomatickým vysavačem a vysavač nefungoval jak má..Podle mě čerpadlo ma menší výkon než 3m3/hod..
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.7.2017 14:09

Re: Výkon

Dobrý den, doporučujeme zkontrolovat zapojení filtrace, měla by mít dostatečný výkon. Bohužel nevíme, podle čeho porovnáváte, zda má výkon 3 nebo 4 m3/hod. Výkon je daný motorem a filtrační náplní. V případě, že je filtrace vadná, můžete ji u naši společnosti reklamovat.
Autor:Martin Růžek Datum:2.7.2017 15:58

Filtrace pro Olando 4,57

Je vhodná filtra prostar 4 i pro bazén Orlando 4,57? Neměl bych raději koupit prostar 6?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.7.2017 11:08

Re: Filtrace pro Olando 4,57

Dobrý den, technicky připojit jde, ale klonili bychom se spíše se koupi Prostar 6 z důvodu většího objemu přefiltrované vody.
Autor:Jakub Datum:26.6.2017 21:35

Výtlak čerpadla

Dobrý den,
pořídili jsme pískovou filtraci Prostar4 a čerpadlo není schopné vytlačit vodu do výšky 3,2m při průměru 32mm, k solárnímu ohřevu. Přitom je na obalu udávána Hmax 5,5m? Co je špatně? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.6.2017 15:55

Re: Výtlak čerpadla

Dobrý den, filtrace není tlakové čerpadlo. Doporučujeme umístit solární panel tak, aby byl na stejné úrovni vody , nebo pod její úrovní. Nedoporučujeme umisťovat solární panely nad hladinu vody, může způsobit problémy, které popisujete.
Autor:Petr Datum:24.6.2017 21:43

Tlak filtrace

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Mám novou filtraci i nový písek, jaký má být tlak ve filtraci? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.6.2017 09:53

Re: Tlak filtrace

Dobrý den, tlak se má pohybovat v zeleném poli manometru.
Autor:jika Datum:20.6.2017 20:44

špinavá voda

dobrý den mám dotaz když vysaji z bazénového dna vyvločkovanou vodu tak se mi vrací zpět přes hadice zpět...zkoušeli jsme i vysávat na odpad a zase vrátit na proplach a zpět na filtraci ...a stejně se mi ty vločky vrací zpet do bazénu....co mám dělat děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:21.6.2017 11:50

Re: špinavá voda

Dobrý den, někdy může být znečištění velmi jemné a nemusí ho filtrační písek zachytit. Proto doporučujeme vysávat tak, aby voda  odcházela do odpadní hadice a vůbec neprocházela filtračním pískem.
Autor:Šárka Holá Datum:20.6.2017 16:39

prostar 4

Dobrý den ,měla bych zájem o filtraci PROSTAR4 ale bez čerpadla .Je to možné? a za jakou cenu .děkuji Holá
Autor:Shop Marimex.cz Datum:21.6.2017 11:47

Re: prostar 4

Dobrý den, takto filtraci -bez čerpadla -  bohužel neprodáváme.
Autor:Jiří Neuhäuser Datum:15.6.2017 14:05

připojení filtrace ProStar 4 na bazén Florida bez skimmeru

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde seženu návod na připojení pískové filtrace ProStar4 na bazén Florida. V potvrzení objednávky jste mně poslali návod na připojení k bazénu se skimmerem. Video o připojení na bazén Florida je pouze s filtrací ProStar 6. Děkuji.
Autor:Martin Šerák Datum:16.6.2017 11:17

Re: připojení filtrace ProStar 4 na bazén Florida bez skimmeru

Dobrý den, připojení Prostar 4 a Prostar 6 je totožné. Na bazén Florida ho připojíte přes průchody stěnou bazénu, do kterých musíte vložit plastové průchodky stěnou bazénu: https://www.marimex.cz/pruchody-stenou-k-bazenu-tampa/
Autor:Jirka Datum:8.6.2017 08:32

Proplach

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je normální, když mi filtrace při proplachu vyházela ven kupu písku. Písek jsem měl naplněn podle rysek, zarovnán a po proplachu bylo v jímce dobré kilo a to nevím, kolik se toho stihlo odplavit. Případně čím tomu zabránit, aby se tohle neopakovalo při dalším proplachu. Postupoval jsem podle návodu, zbyla mi gumová asi krytka nebo záslepka o průměru cca 4 cm, o které jsem v návodu nic nevyčetl kam by mohla patřit - tak jestli to s tím nemá spojitost. Díky za odpověď, pěkný čtvrtek přeju :)
Autor:Jiří Laburda Datum:8.6.2017 09:47

Re: Proplach

Dobrý den, určitý únik písku do odpadu je normální. Doporučujeme před proplachem nechat ustát písek ve filtraci, pokud jste před tím filtrovali. Může být rozvířený a voda ho může strhnout do odpadní hadice. 
Autor:Gabriel S. Datum:7.6.2017 11:13

Box na filtraci

Dobrý den,
zajímalo by mě prosím, zdali můžeme filtraci nechat trvale uzavřenou v zahradním plastovém boxu do kterého vyvrtáme otvory na hadice, k připojení do bazénu? Box by posloužil jako ochrana motoru proti dešti a zároveň před dětmi. Obávám se ale přehřátí motoru, tak nevím zdali toto můžete doporučit.
Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:7.6.2017 12:09

Re: Box na filtraci

Dobrý den, možné to asi je, ale doporučovali bychom zhotovit takový box, který by umožňoval větrání - např. otvory u země a pod stříškou.. Pokud by byla filtrace uzavřena ve vedrech, mohla by se přehřát.
Autor:Pavel Šebesta Datum:2.6.2017 21:35

ProStar4

Proč se s filtrací nedodává také český návod? Čínsky tedy opravdu neumím. Proč tam nejsou šrouby na připevnění filtrace k čerpadlu?
Autor:Jiří Laburda Datum:5.6.2017 09:57

Re: ProStar4

Dobrý den, s pískovou filtrací se český návod dodává. Pokud jste filtraci zakoupil na Marimex.cz, obdržel jste ho emailem v potvrzení objednávky.
Autor:František Puda Datum:31.5.2017 19:17

Umístění Filtrace písková ProStar 4

Dobrý den, mohu se zeptat zda-li může být tato filtrace umístěna nad vodní hladinou, (u zapuštěného bazénu) Díky.
Autor:Jiří Laburda Datum:1.6.2017 11:44

Re: Umístění Filtrace písková ProStar 4

Dobrý den, umístění filtrace nad vodní hladinu nedoporučujeme. Je třeba ji mít umístěnou pod hladinou vody, aby se filtrace nezavzdušnila a dobře fungovala.
Autor:veronika Datum:30.5.2017 09:47

hlučnost

prosím vás chtěla bych se zeptat máme pískovou filtraci prostar 4 7m3 přefiltruje ale zdá se mi že je motor čerpadlo docela hlučné je to normální.
Autor:Jiří Laburda Datum:30.5.2017 13:30

Re: hlučnost

Dobrý den, pojem hlučnost je velmi relativní a nemohu určit zda je normální nebo ne. Pokud filtrace funguje, filtruje apod.. tak je v pořádku. 
Autor:Ladislav Datum:29.5.2017 20:08

Čerpadlo

Dobrý den, jaké čerpadlo je vhodné pro tuto filtraci? Mám tuto filtrací a spálený motor na kterém jsou udaje 250W a 7m3/hod. V nabídce vidím pouze 200W nebo dražší 6m3. Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:30.5.2017 14:18

Re: Čerpadlo

Dobrý den, náhradní čerpadlo můžete zakoupit zde: https://www.marimex.cz/cerpadlo-filtrace-blackstar-3-5-a-prostar-4-od-r-2015/
Autor:Petr Zmek Datum:29.5.2017 09:27

čerpadlo k PRO STAR 4

Je možné koupit čerpadlo jako ND? Filtrace jinak bezvadná.
Autor:Jiří Laburda Datum:29.5.2017 14:16

Re: čerpadlo k PRO STAR 4

Dobrý den, čerpadlo můžete zakoupit zde: https://www.marimex.cz/cerpadlo-filtrace-blackstar-3-5-a-prostar-4-od-r-2015/
Autor:Ivana Pavlíková Datum:25.5.2017 10:00

písková filtrace

Dobrý den,
máme bazén prům.3,66 hloubka 0.99 m, jakou vhodnou výkonnou filtraci by jste nám doporučil, a jak dlouho by se měla voda v bazénu v létě v průměru filtrovat? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:25.5.2017 11:11

Re: písková filtrace

Dobrý den, tato filtrace je pro bazén vhodná. Co  se týče doby filtrace, denně by se měl přefiltrovat dvojnásobný objem vody v bazénu. Tzn. pokud má bazén objem vody 8m3, písková filtrace přefiltruje 4m3/hod, doba filtrace by se tedy měla pobyhovat kolem 4-5 hodin. 
Autor:Pešek Datum:20.5.2017 19:25

náhradní díly

Je možné koupit náhradní víko se sedmicestným ventilem pro filtraci Pro Star 4 ne je možné odstranit netěsnost ventilu? např. výměnou těsnění
Autor:Jiří Laburda Datum:22.5.2017 10:20

Re: náhradní díly

Dobrý den, víko filtrace můžete koupit zde: https://www.marimex.cz/viko-piskove-filtrace-prostar-4/
 
Autor:Bonjo Datum:2.9.2016 22:41

Ohřev

Dobrý den,chtěl bych se optat na možnost el.topného tělesa na ohřev vody, pro tuto filtraci .Děkuj za odpověď
Autor:Jiří Laburda Datum:5.9.2016 09:49

Re: Ohřev

Dobrý den, bohužel elektrický ohřev pro tuto filtraci nenabízíme.
Autor:Honza Datum:12.8.2016 09:53

Výtlak

Jaký je prosím výtlak filtrace? Chtěl bych instalovat solární ohřev na střechu zahradního domku.
Autor:Jiří Haken Datum:12.8.2016 13:33

Re: Výtlak

Dobrý den, filtrace není tlaková, ale průtoková - tzn. uvádí se průtok v m3/hod. Tento průtok je zaručen, pokud je filtrace pod úrovní hladiny bazénu a připojení odpovídá naší specifikaci /tzn. max. 3,5 - 4 m. od bazénu/. Pokud na filtraci napojíte solární panel umístěný na střeše, objem průtoku se razantně sníží a filtrace se tím může poškodit.
Autor:Jura Datum:31.7.2016 21:34

Max. Výtlak čerpadla

Do jaké max. výšky je schopno čerpadlo vytlačit vodu
Autor:Jiří Laburda Datum:8.8.2016 11:26

Re: Max. Výtlak čerpadla

Dobrý den, filtrace není tlaková, ale průtoková - tzn. uvádí se průtok v m3/hod. Tento průtok je zaručen, pokud je filtrace pod úrovní hladiny bazénu a připojení odpovídá naší specifikaci /tzn. max. 3,5 - 4 m. od bazénu/.
Autor:Petr Datum:13.7.2016 22:39

Solární ohřev

Dobrý den, chtěl bych vědět jestli filtrace prostar4 utáhne i solarní panel 1.8m2 umístěný cca 2m nad čerpadlem. Celková délka hadic ja tak cca 10m.
Autor:Jiří Laburda Datum:14.7.2016 08:39

Re: Solární ohřev

Dobrý den, solární panely by měly být na stejné úrovní jako je filtrace a bazén. Panel kladě vodě docela velký odpor, navíc v kombinaci s délkou hadic a s výškou umístění se domníváme, že by v okruhu byl příliš malý průtok vody, případně by filtrace neprobíhala vůbec.
Autor:Tomáš Zajíc Datum:12.7.2016 15:21

Výtlak čerpadla

Dobrý den, jaký je výtlak tohoto čerpadla/filtrace? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:12.7.2016 15:25

Re: Výtlak čerpadla

Dobrý den, u pískové filtrace se neudává výtlak, ale průtok. U této filtrace je průtok 4m3/hod.
Autor:Ivo Datum:11.7.2016 20:39

technický dotaz

Je vhodný pro slanou vodu
Autor:Jiří Laburda Datum:12.7.2016 08:55

Re: technický dotaz

Dobrý den, ano filtraci můžete použít i pro slanou vodu.
Autor:Renata Datum:11.7.2016 20:16

poloautomatický vysavač

je možno k filtrci



je možno k filtraci ProStar4 připojit polautomatický vysavač ?
Autor:Jiří Laburda Datum:12.7.2016 08:56

Re: poloautomatický vysavač

Dobrý den, pokud vysavač  odpovídá výkonu filtrace (4 m3/hod.) a napojíte ho na bazén - průchody stěnou, tak ano.
Autor:Lada Datum:3.7.2016 00:55

Starý typ bazénu

Dobrý den, máme starý typ bazénu, kdy se ještě nepoužívaly filtrace. Pevné plechové desky šrubované k sobě. Problém je, že je tam jen 1 díra - odtoková. Nevím, jakou filtraci mám koupit, líbí se mi prostar 4, ale ta potřebuje díru na odtok špinavé a druhou na přítok čisté. Šlo by tu čistou přivádět jen tak přehozením hadice přes boční stěnu bazénu?
Autor:Jiří Laburda Datum:4.7.2016 08:56

Re: Starý typ bazénu

Dobrý den, v tomto případě to doporučujeme vyzkoušet, protože naše filtrace jsou stavěné na napojení přes průchody stěnou bazénu nebo skimmer. Pokud by se povedla celá soustava zavodnit, tak by to fungovat mohlo. Hadice byste ale na dně museli nějak zatížit..
Autor:Jarka Datum:2.7.2016 17:28

Filtrace Prostar2/Prostar4

Dobrý den,
vybírám vhodnou pískovou filtraci pro bazén 305 cm x 80 cm. Která z filtrací Prostar2 nebo Prostar4 je vhodnější? A co všechno potřebuji ještě dokoupit, abych mohla filtraci připojit bez problému k bazénu?
Děkuji za Vaši odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:4.7.2016 08:59

Re: Filtrace Prostar2/Prostar4

Dobrý den, pro takto malý bazén je dostačující Prostar 2, v balení obsahuje již hadice i průchodky. Budete tedy potřebovat dokoupit jen filtrační písek.
Autor:Dagmar Rauschová Datum:30.6.2016 07:22

Filtrace Pro Star 4

Mám tuto filtraci novou, týden v provozu a při filtraci jde zpět do bazénu poměrně dost vzduchu. Odvzdušňovací ventil jsem nenašla a ani v návodu se o tomto jevu nic nepíše. Chci se zeptat, zda je to normální, nebo jsem při montáži udělala někde chybu? Děkuji za odpověď. D. Rauschová
Autor:Jiří Laburda Datum:30.6.2016 09:30

Re: Filtrace Pro Star 4

Dobrý den, při spuštění je normální, že se vzduch co je ve filtraci dostane do bazénu - celý systém se musí zavodnit. Jestliže to přetrvává déle, někde se do soustavy dostává vzduch a je třeba zjistit kde...
Autor:Martina Zíbarová Datum:27.6.2016 22:03

filtrace PRO STAR 4

Dobrý den, chtěla bych si objednat bazém Tampa 3,66x0,91 m a k tomu vybrat pískovou filtraci PRO STAR 2 NEBO 4? K TOMU JE TŘEBA OBJEDNAT I PÍSEK A INSTALAČNÍ SADU PRO PÍSKOVOU FILTRACI? TA MŮŽE BÝT K 2 I KE 4? DĚKUJI ZA RYCHLOU ODPOVĚĎ. ZÍBAROVÁ
Autor:Jiří Laburda Datum:28.6.2016 10:28

Re: filtrace PRO STAR 4

Dobrý den, zakoupením pískové filtrace Prostar 4 neuděláte chybu. K filtraci je třeba dokoupit filtrační písek, hadice (ideálně 10 ks 1,25 m- 4 ks na připojení k bazénu a 6  ks na odpadní vývod) a instalační sadu k bazénům.
Autor:Václav K. Datum:27.6.2016 19:26

Vzdálenost mezi bazenem a filtrací

Dobrý den,
při vzdálenosti cca 7m mezi filtrací a bazénem klesne významně výkon čerpadla?! Jde tuto 7m vzdálenost bez přídatných zařízení (UV lampa, solární ohřev apod.) provozovat aniž by významně klesl výkon čerpadla?
Autor:Jiří Laburda Datum:28.6.2016 10:51

Re: Vzdálenost mezi bazenem a filtrací

Dobrý den, vzdálenost 7 metrů je poměrně velká vzdálenost, takže výkon filtrování může klesnout.  Ale myslíme si, že pokud prodloužíte dobu filtrování, tak by to mohlo fungovat. Každopádně doporučujeme vyzkoušet, my jste takto daleko umístěnou filtraci od bazénu netestovali.
Autor:Jitka Horáková Datum:27.6.2016 19:22

Bazénová filtrace Salinátor

Dobrý den,
mám malý betonový bazén 10m3 , se zvýšeným okrajem. Potřebuji koupit novou filtraci a ráda bych zakoupila i Solinátor.
Jaká filtrace je vhodná k Chlorinátoru s E.C.O
do 26m3 ??
Děkuji Horáková
Autor:Jiří Laburda Datum:28.6.2016 10:52

Re: Bazénová filtrace Salinátor

Dobrý den, pro solinátor je vhodná  např. filtrace Prostar 3 nebo Prostar 4.
Autor:Dáša Datum:23.6.2016 16:45

Délka provozu

Dobrý den, chci se zeptat jak dlouho doporučujete nechat každy den zapnutou filtraci ProStar 4 u bazénu cca 9 m3, zastřešený, bez solárního ohřevu, 4 hodiny na slunci a cca 2 hodiny koupání? Děkuji za odpověď
Autor:Jiří Laburda Datum:23.6.2016 16:48

Re: Délka provozu

Dobrý den, obecně se doporučuje, aby filtrace přefiltrovala obsah bazénu denně 2x. Pokud má bazén  9m3 a filtrace výkon 4,3/hod. , doba filtrace by měla být minimálně 4,5 - 5 hodin. 
Autor:Michaela Martínková Datum:23.6.2016 13:45

Hadice k filtraci

Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat zda je možné k této filtraci Prostar4 využít sadu - Instalační sada pro pískové filtrace, nebo zda by jste mi poradili jaké hadice u Vás zakoupit? Děkuji. Martínková
Autor:Jiří Laburda Datum:23.6.2016 14:07

Re: Hadice k filtraci

Dobrý den, ano tuto instalační sadu můžete pro filtraci Prostar 4 použít.
Autor:hanka Datum:19.6.2016 18:54

filtrace pro star 6

Dobrý den, máme bazen poseidon 3,66 a 1,20 a k tomu filtraci pro star 6, ale stále se nám nedaří vodu po zime vyčistit. Voda je z vrtane studny na dne se dela zakal a nelze vyčistit. Byl použit chlor šok, projasnovac a na studnicni vodu ale stále je voda kalná. Vysavač něco ze dna vysaje ale filtrace opet vrátí do bazenu, Děkuji za každou radu už jsme zoufalí
Autor:Jiří Laburda Datum:20.6.2016 08:58

Re: filtrace pro star 6

Dobrý den, bohužel na dálku zjistit kde problém nelze. Kal na dně je z vody  (ze studny), nebo se jedná o biologické znečištění? Pokud ho filtrace nevyfiltruje, doporučujeme vysávat kal rovnou do odpadu. Co se týče napuštění: doporučujeme napustit vodu, srovnat pH, použít Aquamar Mineral-, po aplikaci filtrovat a následně přidat  Chlor šok a poté chlorové tablety.
Autor:Jan Babůrek Datum:19.6.2016 09:18

filtrace

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda čerpadlo ve filtraci dokáže vytlačit vodu k solárnímu ohřevu Slim 360, který by byl umístěn na střeše zahradního domku cca 2,8 m. Děkuji za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:20.6.2016 09:05

Re: filtrace

Dobrý den,  je to nutné vyzkoušet - poté, co to bude fungovat, tak teprve solární ohřev upevnit. Je nutné si uvědomit, že čerpadlo není tlakové, je určeno pro provoz tak, kdy jsou všechny komponenty přibližně na stejné výšce.
Autor:Lukáčová Datum:19.6.2016 07:58

Výška hladiny

Máme částečně zapuštěný bazén, hladina je 50 cm nad úrovní teerénu, potřebovala bych proto vědět, zda Prostar4 bude vhodný, případně doporučte jiný typ filtrace. Objem bazénu je 8m3.
Autor:Jiří Laburda Datum:20.6.2016 09:06

Re: Výška hladiny

Dobrý den, pokud filtraci zavodníte a odvzdušníte, můžete ji pro daný bazén použít.
Autor:Renata Datum:16.6.2016 11:56

Napojení hadice k filtraci

Dobrý den, včera jsme montovali bazén k filtraci. Dnes jsme si všimli, že z hadicc, které jsou připojeny k víku filtrace železnou sponou kape voda. Co s tím mám dělat. Na montážním videu bylo jen že se má hadice nasadit a připevnit sponou, o žádném jiném utěsnění nebyla ani zmínka. Teflonová páska se měla použít pouze na závity. Děkuji za info.
Autor:Jiří Laburda Datum:16.6.2016 12:10

Re: Napojení hadice k filtraci

Dobrý den, zde opravdu doporučuji použít teflonovu pásku, kterou utěsníte spoj. Doporučuji filtraci vyzvednout nad úroveň bazénu, rozpojit hadice, použít tšsnění a znovu spojit a pečlivě utáhnout.
Autor:Petra Hiblbauerová Datum:15.6.2016 19:27

Hadice k filtraci

Dobrý den, prosím o radu máme bazén 3,66x,91m, doposud jsme měli kartušovou filtraci. Mohu použít hadice z této filtrace na ProStar4? Co ještě musím dokoupit k zapojení filtrace?
Děkuji za odpověď.
Petra Hiblbauerová
Autor:Jiří Laburda Datum:15.6.2016 21:06

Re: Hadice k filtraci

Dobrý den, pokud mají hadice průměr 32 či 38 mm, lze je na filtraci použít. Stačí jen to vybavení, co bylo ke kartušové filtraci (hadice, spony)
Autor:Eva Havlíčková Datum:14.6.2016 15:35

Hadice k filtraci

Dobrý den,
prosím o pomoc při nákupu: vybrala jsem si bazén Florida 3,05 x 0,76m a filtraci pískovou ProStar 4 ,kvůli případnému dokoupení solárního ohřevu.Jen nevím, jaké hadice, jejich počet a kolik spon potřebuji dokoupit k správnému připojení filtru k bazénu.Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Eva Havlíčková
Autor:Jiří Laburda Datum:14.6.2016 16:40

Re: Hadice k filtraci

Dobrý den, na propojení bazénu, filtrace a solárního ohřevu doporučujeme cca 5 ks hadic http://www.marimex.cz/hadice-o-prumeru-32-mm-delka-1-25-m/ . Dále budete potřebovat hadici na odpadní vývod - zde si musíte spočítat sama, jakou délku potřebujete - netušíme, kam budete vodu vypouštět. Na  upevnění hadic prodáváme http://www.marimex.cz/instalacni-sada-k-bazenum/
Autor:Peterka Datum:9.6.2016 09:35

funkčnost

Bude toto zařízení fungovat,když filtrace stojí v ve výšce úrovně hladiny bazénu?Hadice jsou do vody položeny z hladiny.Díky za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:9.6.2016 11:52

Re: funkčnost

Dobrý den, filtrace by měla být pod úrovní hladiny bazénu, aby se zavodnila a nedocházelo k případnému nasávání vzduchu.. Jediné, co mohu poradit, abyste to vyzkoušeli.. Když to bude fungovat, ponechte to tak jak to máte, když je, tak je třeba filtraci umístit níže..
Autor:Oľga Ondášková Datum:7.6.2016 10:22

Čerpadlo

Ďakujem za odpoveď, ale mala som skôr na mysli, či je čerpadlo izolované, alebo by mohol nastať problém, keď naň náhodne naprší. Samozrejme, že by som ho nenechala na daždi dobrovoľne. Taktiež mám ešte jeden dotaz: Súčasťou filtrácie boli 2 hadice, ktoré vedú do bazéna a pokiaľ to dobre chápem, je potrebné dokúpiť ešte jednu, ktorá slúži na vyplavenie odpadu? Ďakujem a prajem pekný deň.
Autor:Jiří Laburda Datum:7.6.2016 10:51

Re: Čerpadlo

Ano, filtrace  má krytí proti stříkající vodě, takže když na ni náhodně zaprší, tak se nic  nestane. Ale opravdu doporučujeme ji přikrývat.. Co se týče odpadní hadice - je třeba ji dokoupit v takové délce, abyste vodu dokázali odvést bezpečně do odpadu či na jinou plochu, kde se může vsáknout do země,
Autor:Oľga Ondášková Datum:6.6.2016 22:30

Čerpadlo

Dobrý deň, môže byť čerpadlo voľne vedľa bazéna alebo je potrebné ho zabezpečiť pred dažďom? Ďakujem
Autor:Jiří Laburda Datum:7.6.2016 08:06

Re: Čerpadlo

Dobrý den, doporučujeme filtraci před deštěm schovat. Čím lépe se o ni staráte, tím déle slouží..
 
Autor:Tučková Datum:6.6.2016 13:22

filtrace

Dobrý den, mohu tuto filtraci použít k bazénu který ma obsah 21m3 ? bude dostačující ?? děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:6.6.2016 13:47

Re: filtrace

Dobrý den, filtrace je určena pro bazény do 20 m3, proto k vašemu bazénu, který má 21 m3 tuto filtraci nedoporučujeme.
Autor:Luďka Stará Datum:1.6.2016 20:23

filtrace

Bazén má 13m3. Jakou filtraci si mám koupit? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:2.6.2016 08:44

Re: filtrace

Dobrý den, můžete si koupit jak Prostar 4, tak Prostar 6, obě filtrace jsou k bazénu vhodné.
Autor:Zdeněk Kalup Datum:31.5.2016 16:50

Dostačující filtrace

Dobrý den, mám bazén o objemu 20m3. Bude filtrace dostačující?
Autor:Jiří Laburda Datum:31.5.2016 16:53

Re: Dostačující filtrace

Dobrý den,  bude potřeba cca 10 hodin denně filtrovat, aby se voda správně přefiltrovala. Pro váš bazén bych doporučil spíše výkonnější filtraci. 
Autor:Vendula Vlčková Datum:26.5.2016 13:15

Připojení vysavače na filtraci

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda filtrace ProStar 4 bude dostačující pro bazén Mountfield 3,6x1,7 m objem bazénu 11m3. A další dotaz je, zda je na tuto filtraci možné připojit bazénový vysavač. Zda výkon utáhne vysávání nečistot z bazénu. Děkuji za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:27.5.2016 11:17

Re: Připojení vysavače na filtraci

Dobrý den, ano výkon filtrace je dostačující a vysavač připojit můžete.
Autor:Jiří Přibylák Datum:25.5.2016 10:53

kolik metrů je výtlak filtrace

Dobrý den.
Chci se zeptat kolik má filtrace výtlak v metrech.
Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:25.5.2016 11:45

Re: kolik metrů je výtlak filtrace

Dobrý den,  u filtrace uvedený výtlak není, uvádíme průtok - 4 m3/hod. Filtrace není tlaková. 
Autor:BJ Datum:23.5.2016 13:45

Výmena písku

Dobrý den, používame: Filtrace písková ProStar 4. Prosím o radujak často je potřebné meniť písek? Ďekuji
Autor:Jiří Laburda Datum:23.5.2016 14:11

Re: Výmena písku

Dobrý den, doporučujeme měnit písek jednou ročně (vždy před začátkem koupací sezony).
Autor:Jan Flender Datum:22.5.2016 17:23

Dotaz

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli nevíte jaky je špičkový odběr čerpadla při zapnutí filtrace. Vím že má čerpadlo odběr 200w ale potřeboval bych vědět jaký má rozběhovy oběh. Hodlám napájet čerpadlo přes menic napeti ale nevím kolika watovy měnič si mám pořídit. Děkuji moc Flender
Autor:Jiří Laburda Datum:23.5.2016 08:49

Re: Dotaz

Dobrý den, špičkový odběr čerpadla bohužel nevíme. Doporučovali bychom tedy koupit měnič o vyšším výkonu (např. 1 000 W nebo koupit měnič s funkcí softstart  viz. http://www.deramax.cz/jak-vybrat-menic-napeti-stridac-a-nenapalit-se)
Autor:Lukáš Pažitný Datum:17.5.2016 18:56

Prostar s motorem 450w

Dobrý den,mám dotaz jak dlouhé mohou být hadice na prostar 4 s motorem 450w.Mám představu že bych si udělat na svůj betonový panelový plot ohřev vody přes černou hadici,cca 5 m po zemi tam a zpět,pak metr nahoru a metr dolů,a po mertu na panelu 4 řady od v rovině. Cca 15 m celkem i s výstupem do 1 metru.
Děkuji Pažitný L.
Autor:Jiří Laburda Datum:18.5.2016 10:08

Re: Prostar s motorem 450w

Dobrý den, doporučujeme mít filtraci max. 2 metry od bazénu (tzn. použít např. 2-3 ks hadice z bazénu do filtrace a 2-3 ks z filtrace do bazénu. Vámi navrhované řešení si netroufám hodnotit, nevím, jak bude filtrace fungovat. Jediná rada je - vyzkoušejte to a uvidíte, zda to bude fungovat či ne, jaké budou tlaky ve filtraci apod..
Autor:Honza R Datum:11.5.2016 21:01

Výtlak filtrace Pro Star 4 a 6

Dobrý den, nemohu se dočíst jaký výtlak má filtrace Prostar 4 a 6. Ctěl bych použít vhodnou filtraci pro bazén Azuro 402 od mounfieldu a popř. v budoucnu připojit i solární ohřev z vaší nabídky nebo vysavyč bazénu. Která z filtrací toto utáhne? Děkuji za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:12.5.2016 09:44

Re: Výtlak filtrace Pro Star 4 a 6

Dobrý den, výtlak u pískových filtrací neuvádíme, pouze průtok. Prostar 4 má průtok 4 m3/hod. a Prostar 6 má průtok 6 m3/hod. Pokud chcete připojit další zařízení, doporučoval bych filtraci Prostar 6.
Autor:Marek Datum:2.5.2016 18:53

Výměna čerpadla

Bylo by možné z důvodu poruchy vyměnit ve filtraci ProStar 4 čerpadlo za výkonější čerpadlo z filtrace ProStar 6 a tím defacto upgadeovat filtraci na výkonější model? Nedojde vlivem výkonějšího čerpadla k rozbití filtrační nádoby, příp. vícescestného ventilu? Děkuji za odpověď
Autor:Jiří Laburda Datum:3.5.2016 09:30

Re: Výměna čerpadla

Dobrý den, ano vyměnit motor u filtrace je možné. Nádoba je stejná, liší se pouze motor s čerpadlem.
Autor:Lucie Sedláková Datum:26.3.2016 20:49

Filtrace

Dobrý den, dá se tato filtrace Prostar 4 použít na bazen Azuro 402 od mounfieldu? Děkuji
Autor:Jiří Laburda Datum:29.3.2016 09:49

Re: Filtrace

Dobrý den, pokud na bazén napojíte hadice o průměru 32 nebo 38 mm, tak ano.
Autor:Špelda Jiří Datum:30.1.2016 08:26

Písek v bazénu

Dobrý den, při poloze 3 tj. filtrace se mě dostává do bazénu písek ve velkém množství. Trápí nás to již třetí sezónu. Vše mám očištěné , vše sedí jak má , písku je přesně,přepážky jsou správně a dělá to i když je tam písku málo. dělá to i když je písek nový neobroušený.Přepážky jsou v pořádku alespoň vizuelně. Již jsem to chtěl poslat na nějakou kontrolu. Dělá to od samého začátku. Mám pocit jestli to není někde v té hlavě. Děkuji za nějakou radu.
Autor:Jiří Laburda Datum:1.2.2016 09:54

Re: Písek v bazénu

Dobrý den, takto by se filtrace chovat neměla, písek by se měl do bazénu dostat pouze při prvním spuštění filtrace a to ještě ten velmi jedný. Doporučuji tedy filtraci reklamovat.
Autor:Špelda Jiří Datum:17.8.2015 18:07

Písek v bazénu

Dobrý den, při poloze 3 tj. filtrace se mě dostává do bazénu písek ve velkém množství. Trápí nás to již druhou sezónu. Vše mám očištěné , vše sedí jak má , písku je přesně,přepážky jsou správně a dělá to i když je tam písku málo. Mám pocit jestli to není někde v té hlavě. Děkuji za nějakou radu.
Autor:Tomáš Muller Datum:19.8.2015 09:24

Re: Písek v bazénu

Dobrý den, příčin může být víc.
Písek se časem zaobluje a zmenšuje - je nutné vyměnit
pískovou náplň. Dělící přepážka je špatně usazena - zkontrolujte správnost
nasazení dělící přepážky. Spodní síto je poškozené - je nutné vyměnit spodní síto. Při výměně písku nebyl nejprve proveden zpětný výplach - několikrát
opakujte zpětné propláchnutí.
Zkontrolujte, také prosím připojení, podle návodu, filtrace k bazénu a čerpadlu.
Pokud bude problém přetrvávat, obraťte se na zákaznické centrum.
 
Tel.261 222 111
Po-Pá:9 - 18 hod.
E-mail:zakaznickecentrum@marimex.cz 
 
Autor:Jiří Drahokoupil Datum:14.8.2015 15:57

špatná filtrace

mám filtraci prvním rokem, ale již od začátku je filtrace nedostatečná přibližně 20-30% nečistot se vrací do bazénu včetně větších např. části stébel trávy.
Autor:Jiří Laburda Datum:14.8.2015 16:00

Re: špatná filtrace

Dobrý den, doporučujeme zkontrolovat zapojení filtrace, naplnění dostatečným množstvím písku a správným nastavením přepínacího ventilu při filtrování.
Autor:Radim Pospíšil Datum:11.8.2015 09:01

vysavani

Dobrý den
rád bych se zeptal, zdali je tato filtrace vhodná a možná pro použití vysavače a vysávání.
Děkuji R.P.
Autor:Jiří Laburda Datum:11.8.2015 09:59

Re: vysavani

Dobrý den, ano filtrace je vhodná pro připojení vysavače - např. Star vac apod. 
Autor:Tomáš pravda Datum:9.8.2015 09:25

Filtrace slabe saje

Prosím o řadu! Filtrace saje ale slabé a tlakoměr je na nule!!! Samozřejmě sem predfiltr vyčistil dekuji
Autor:Jiří Laburda Datum:10.8.2015 09:08

Re: Filtrace slabe saje

Dobrý den, jedná se zřejmě o špatně zavodněnou filtraci, kdy filtrace přisává i vzduch. Doporučuji tedy zkontrolovat zapojení a znovu dobře zavodnit.
Autor:hlinka Datum:6.8.2015 21:46

zpětné proplachnuti

při zpětném propláchnutí vyteka do odpadu i písek předem děkuji za odpověd
Autor:Tomáš Muller Datum:7.8.2015 09:58

Re: zpětné proplachnuti

Dobrý den, u zpětného proplachu může zpočátku k malému úniku písku dojít. V nádobě může být větší množství písku než je potřeba.
Písek by se neměl vracet zpět do bazénu při filtrování. 
Autor:Honza Datum:5.8.2015 13:06

Nesaje, 0 barů

Dobrý den, filtrace doteď fungovala bez problému, ale z ničeho nic při jednom spuštění přestala sát a od té doby nefunguje. Motor běží, ale barometr ukazuje nulovou hodnotu a filtrace vodu ani nenasává ani nevypouští a to i v jiných režimech než " filtrace" . Nevíte kde by mohl být problém ?
Autor:Tomáš Muller Datum:5.8.2015 14:03

Re: Nesaje, 0 barů

Dobrý den, zkontrolujte prosím zda není ucpaný předfiltr u filtrace, ve  skimmeru, nebo v průchodu stěnou. Případně zkontrolujte oběžné kolo u čerpadla.
Autor:Michal Datum:5.8.2015 07:54

Lampa MARIMEX UV Steril Pool

Dobrý den, mám dotaz ohledně pískove filtrace zda bude dostačující pro bazén florida 3,99x0,76 s ohřívačem vody pyramida SUN a s Lampou MARIMEX UV Steril Pool. Dále by mne zajímalo zda lampu doporučujete rádi by jsme se vyhli pokud možno co nejvíce chemikáliiím. Děkuji.
Autor:Tomáš Muller Datum:5.8.2015 10:51

Re: Lampa MARIMEX UV Steril Pool

Dobrý den, pískovou filtraci můžete použít. UV lampa sníží dávkování chemie o 60% až 70%.
Autor:Šrajbr Datum:30.7.2015 06:35

Dotaz na netěsnost ventilu

Dobrý den máme ProStar 4 čtvrtým rokem. Začala odtékat voda z odpadního vyústění při jakékoli poloze ventilu. Napadlo mě že to může být nečistou, vadným těsněním, nebo jen nějakým uvolněním. Máte s tím nějakou zkušenost? Nebo je jednodušší pořídit novou? Děkuji.
Autor:Jiří Laburda Datum:30.7.2015 10:57

Re: Dotaz na netěsnost ventilu

Dobrý den, zřejmě se jedná o netěsnost v horní části víka filtrace.. Můžete víko zkusit rozebrat a vyčistit, případně objednat nové víko zde: http://www.marimex.cz/viko-piskove-filtrace-prostar-4/
Autor:Vlasta Kovářová Datum:20.7.2015 12:07

Také dotaz na vysávání vysavačem Starvac

Mám stejný dotaz na vysávání vysavačem star vac,mám nově koupenou filtraci prostar4,dělá mi to samé že se mi vrací kal zpět do bazénu radily mi abych ten kal vysála mimo bazén chtěla byc se zeptat v jáké poloze by měl být ventil písek mám nový
Autor:Jiří Laburda Datum:20.7.2015 12:09

Re: Také dotaz na vysávání vysavačem Starvac

Dobrý den, pokud chcete znečištěnou vodu vypouštět mimo bazén, je to na poloha 6 - průtok vody bez filtrace do odpadové hadice.
Autor:Josef Vinš Datum:20.7.2015 10:56

Poloha ventilu při vysávání vysavačem Star Vac

Když jsem vysával vysavačem Star Vac,přes pískovou filtraci ProStar4 v poloze 1,tak mi šel zpátky jemný nepořádek zpět do bazénu který mi celý zezelenal,nikde v návodu nemáte v jaké poloze bych měl vysávat,když mám na dně usazený nánosy asi řas od vločkovače.
Autor:Jiří Laburda Datum:20.7.2015 11:05

Re: Poloha ventilu při vysávání vysavačem Star Vac

Dobrý den, páka má být v polože 1 - filtrace. Pokud se jemné nečistoty vrací do bazénu, doporučujeme vypláchnout pískovou filtraci, případně použít znovu vločkovač, aby se tyto jemné částečky shlukly do větších celků.
Autor:Petr Kreuzman Datum:14.7.2015 13:03

Poloha ventilu

Dobrý den, jen pro upřesnění, mohu nechat celé léto ventil v poloze 1 a vypínat zařízení jen ze zásuvky a nebo raději během sezony ho přepínat do polohy 5 - zavřeno, když nebudu filtrace zapnutá. Děkuji za odpověd'.
Autor:Jiří Laburda Datum:14.7.2015 16:07

Re: Poloha ventilu

Dobrý den,klidně můžete nechat páku v poloze 1  a vypínat filtraci vytažením ze zásuvky, nebo vypnutím spínacích hodin (pokud je máte)
Autor:Petr Kreuzman Datum:13.7.2015 22:45

Poloha ventilu v klidovém režimu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat,zda mohu nechat polohu ventilu v pozici 1 po skončení filtrování a nebo mám raději otočit ventilem do polohy 5 - zavřeno. Mohu točit pákou ventilu v obou směrech a nebo jen v protisměru hodinových ručiček, tak, jak jsou šipky. Děkuji za odpověd'.
Autor:Jiří Laburda Datum:14.7.2015 08:55

Re: Poloha ventilu v klidovém režimu

Dobrý den, při zazimování můžete nechat páku ventilu v poloze 1.  Točit s pákou můžete jak po směru, tak v protisměru hodinových ručiček, ale vždy musí být zastavena filtrace.
Autor:Marčík Datum:12.7.2015 11:11

těsnění

Dobrý den,kde koupím těsnění pod horní kryt?
Autor:Jiří Laburda Datum:13.7.2015 10:43

Re: těsnění

Dobrý den, můžete ho koupit zde: http://www.marimex.cz/tesneni-mezi-vikem-a-nadobou/
Autor:Lukáš Kovalčík Datum:9.7.2015 21:13

Písková filtrace

Koupili jsme pískovou filtraci s nádobou 17 kg písku.Chci se zeptat jestli tam mám těch 17 kg dát nebo jestli můžu méňe,popřípadně kolik je minimum
Autor:Jiří Laburda Datum:10.7.2015 08:24

Re: Písková filtrace

Dobrý den, je nutné dát tam tolik pískové náplně, kolik uvádí návod.
Autor:Věra Datum:2.7.2015 19:18

jaký je vhodný vysavač?

Dobrý den, můžete mi prosím doporučit, nějaký ruční vysavač k této filtraci?
Autor:Jiří Laburda Datum:3.7.2015 10:45

Re: jaký je vhodný vysavač?

Dobrý den, k této filtraci doporučujeme http://www.marimex.cz/vysavac-star-vac/
Autor:Monika Datum:2.7.2015 08:08

výtlak filtrace

mohu tuto filtraci dát do úrovně hladiny bazénu? a zvládne vytlačit vodu do solárního panelu, který je 2m vysoko?
Autor:Jiří Laburda Datum:2.7.2015 09:10

Re: výtlak filtrace

Dobrý den, umístění solárního ohřevu výše než je hladina bazénu nedoporučujeme.  U čerpadla je uveden výtlak 7,5 m.ale s filtrací a solárním panelem to bude podstatně méně. Ohřev doporučujeme umístit na úroveň bazénu.
Autor:Vladimír Pokorný Datum:21.6.2015 10:01

Zrnitost písku pro filtraci ProStar 4

Dobrý den. Koupil jsem písek o zrnitosti 0,4-0,8mm. Můžu tento použít, nebo nikoliv..? Děkuji V.P.
Autor:Jiří Laburda Datum:22.6.2015 08:55

Re: Zrnitost písku pro filtraci ProStar 4

Dobrý den, pokud je to písek určený do pískových filtrací, tak ale použít  půjde. Nicméně my doporučujeme písek o zrnitosti 0,6 - 1,2 mm, se kterým máme funkčnost filtrace vyzkoušenou.
Autor:Jirka Datum:20.6.2015 13:39

zastřešení filtrace

Dobrý den, koupily jsme tuto filtraci a zajímalo by mě, jestli se musí něčím zastřešit, nebo není problém ji nechat venku vedle bazénu na dešti, větru atd. Díky za info
Autor:Jiří Laburda Datum:22.6.2015 08:47

Re: zastřešení filtrace

Dobrý den, filtrace je sice odolná proti stříkající vodě,ale doporučujeme ji chránit proti nepřízni počasí - slunce, déšť apod.. Čím větší dáte filtraci péči, tím déle vydrží.
Autor:Jitka Vrtalová Datum:15.6.2015 06:40

výtlak

Jaký má tato filtrace max. výtlak?
Autor:Jiří Laburda Datum:15.6.2015 09:02

Re: výtlak

Dobrý den, na motoru čerpadla je uveden výtlak 7,50 m.
Autor:Radek Mánek Datum:2.6.2015 08:55

Filtrace

Dobrý den, inovovaná filtrace Prostar 4 nemá filtrační košík na hrubé nečistoty. Jak je to zachycování větší nečistoty vyřešeno u této inovované verze??
Autor:Jiří Laburda Datum:2.6.2015 09:12

Re: Filtrace

Dobrý den, hrubé nečistoty by měl zachytit bazénový skimmer, případně košíček u průchodu stěnou bazénu.
Autor:Hanka Datum:2.6.2015 06:18

Připojení filtrace

Dobrý den, loni jsme dětem koupili bazén Intex průměr 3,66 m. Letos jsme chtěli dokoupit bazénovou filtraci, ale zjistili jsme, že bazén, když jsme jej koupili bez kartušové filtrace nemá sací koše, které se namontují z vnitřní strany bazénu na nadice, tak jak to bývá u kartušové filatrace. Písková filtrace s příslušenství tyto koše taky nemá, jak se to řeší. Nemám s tím žádné zkušenosti. Díky
Autor:Jiří Laburda Datum:2.6.2015 07:56

Re: Připojení filtrace

Dobrý den, musíte do dokoupit tyto průchody: http://www.marimex.cz/pruchody-stenou-k-bazenu-tampa/
Autor:Kovařík Jaroslav Datum:1.6.2015 19:09

filtrace

Dobrý den koupil jsem si od Vás filtraci Pro Star 4 kde píšete že je filtrace do 20 000 l ale na krabici je informace ře filtrace je vhodná do bázénů 3,6m není to tak trošku klamání když bazény do 3,6m jsou hluboké max 1,2 m .potom 20 000 l je na tu filtraci dost !?
Autor:Jiří Laburda Datum:1.6.2015 20:23

Re: filtrace

Dobrý den,  filtrace je vhodná pro bazény do 20 m3.  Tento objedm bazénu zvládne přefiltrovat za 10 hodin (objem bazénu by se měl každý den přefiltrovat 2x). Pokud však potřebujete silnější a výkonnější filtraci, můžete si objednat Prostar 6, která má výkon 6 m3/hod.  
Autor:Szappanos Datum:29.5.2015 14:15

Problém

Mám problém. dnes jsem začal rozjíždět tuto filtraci, když provádím proplach poloha 4 a následně zpětný proplach poloha 2, tak se mi poté nerozběhne motor na filtraci poloha 1 . Jen bzučí a čerpadlo se netočí. Co s tím?
Autor:Jiří Laburda Datum:29.5.2015 14:24

Re: Problém

Dobrý den, zkontrolujte, jestli nedošlo k poškození filtračního čerpadla, nedostala se velká nečistotas přímo do sání apod.. Pokud byste tuto možnost vyloučil a čerpadlo stále nepracovalo, obraťte se na naše servisní oddělení: http://www.marimex.cz/zakaznicke-centrum/servis/
Autor:Szappanos Datum:7.5.2015 12:40

solární ohřev

Dobrý den
Když k této filtraci připojím bazén Orlando 3,6x90 a solární panel Slim 3000 umístěný na střeše 2,5 m vysoké a 10 m délka od filtrace. Utáhne to tato filtrace ? Děkuji za rychlou odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:7.5.2015 12:42

Re: solární ohřev

Dobrý den, solární ohřev by měl být na stejné úrovni jako je bazén a filtrace, stejně tak by měl být poblíž bazénu. Situaci, kterou popisujete, možná písková filtrace zvládne, ale podstatně se sníží výkon filtrace. Proto ji nedoporučujeme.
Autor:Michael Datum:6.5.2015 15:18

dotaz

Dobrý den jaký má filtrace výtlak???
Autor:Jiří Laburda Datum:6.5.2015 15:32

Re: dotaz

Dobrý den, u pískových filtrací se neuvádí výtlak, ale průtok. Tato filtrace má průtok 4m3/hod.
Autor:Michaela Pecháčková Datum:20.4.2015 11:21

Filtrace

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné tuhle filtraci připojit k jakémukoliv bazénu, např. k bazénu koupenému v Mountfieldu. Dá se připojit k bazénu pomocí skimmeru??Předem děkuji za odpověď.
Autor:Jiří Laburda Datum:20.4.2015 21:13

Re: Filtrace

Dobrý den, naše filtrace se dají napojit k jakémukoli bazénu, který má napojení na hadice o průměru 32 mm.
Autor:Monika Jonášová Datum:14.4.2015 07:20

vhodnost k výřivce

Dobrý den, plánuji si zakoupit výřivou nafukovací vanu od Vás (2x2m) co máte v nabídce, ale ráda bych kartušovou filtraci vyměnila za pískovou. Je Vámi nabízená filtrace na toto možná napojit a bude fungovat? Děkuji Jonášová
Autor:Jiří Laburda Datum:14.4.2015 09:04

Re: vhodnost k výřivce

Dobrý den, je nám líto, ale k vířivce nejde připojit jiná filtrace, než vestavěná. Pískovou filtraci k ní nepřčipojíte, technicky to nejde.Děkujeme za pochopení.
Autor:Karel Datum:9.4.2015 15:38

Filtrace vypadá jinak

Dobrý den, máme od vás pískovou filtraci Prostar 4, ale tato na obrázku vypadá jinak, než ta, kterou máme my. Proč tomu tak je?
Autor:Jiří Laburda Datum:9.4.2015 15:40

Re: Filtrace vypadá jinak

Dobrý den, máte pravdu. V roce 2015 nabízíme inovovanou řadu pískové filtrace Prostar 4. Abychom zachovali příznivou cenu, náš dodavatel optimalizoval jak vzhled filtrace, tak její jednotlivé části a výsledkem je filtrace ce stejným filtračním výkonem, sníženou spotřebou a  cenou na úrovni roku 2014 i přes velmi masivní posílení USD vůči CZK.
Autor:Pokorný Datum:15.12.2014 21:44

filtrace a UV lampa

Dobrý den,vlastním bazen cca20m3 chtěl bych použít UV lampu,jakou mám koupit filtraci 4 nebo 6m3 ?Daly by se k té 6m3 zapojit 2lampy za sebou nebo vedle sebe?
Autor:Jiří Laburda Datum:16.12.2014 11:44

Re: filtrace a UV lampa

Dobrý den, UV lampa je určena pro filtrace do 4m3, jinak hrozí poškození skla. Vámi navrhované řešení bych tedy nedoporučoval.
Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení